Tajnosť

Záchranná lúka pre trávnik: vlastnosti výsadby a starostlivosti


Luční kostra (Festuca pratensis) patrí do kategórie trvalých bylinných rastlín a čeľade obilnín, alebo Bluegrass (Poaceae). Táto trávnatá lúková tráva je veľmi populárna kvôli jej nenáročnosti, odolnosti voči negatívnym vonkajším faktorom a príťažlivosti.

Záchrana lúk pre trávnik: charakteristika a popis

Bylinná trvalka má krátky plazivý podzemok. Vzdušnú časť predstavuje vzpriamená stonková časť so slabým listom, ktorej výška nepresahuje 1,2 m. Ploché listy majú na okrajoch av hornej časti charakteristickú drsnosť. Olistenie rastliny je úzko lineárne, so šírkou nie väčšou ako 0,3 - 0,5 cm. Dno plechu má uši, Priemerná dĺžka lamiel sa pohybuje medzi 6-20 cm.

Jednostranná lamela, lisovaná alebo roztierateľná. Zelené klásky môžu mať slabý fialový odtieň. Tvar je lineárny podlhovastý. Dĺžka viacfarebnej klásky nepresahuje jeden a pol centimetra. Spodné kvitnúce stupnice sa vyznačujú širokou kopinatou formou so zaostrením v apikálnej časti. Kvitnúce v lete. Rastlina sa bežne používa na vytváranie trávnika, a tiež má vysokú hodnotu krmiva, je schopná dobre odolávať paseniu a koseniu.

Výhody a nevýhody lukostreľby

Na trávnaté trávy sa kladú zvýšené nároky, takže musia mať množstvo kvalitatívnych charakteristík. Fescue má značné množstvo výhod, čo sa stalo Táto rastlina je obľúbená v dizajne krajiny:

 • pevné napnutie pôdy v prvom roku pestovania;
 • vytvorenie nadýchaného a rovnomerného, ​​nepretržitého povlaku;
 • rýchla klíčivosť, ktorá vám umožní získať hromadné výhonky asi týždeň po výseve a plná trávnatá plocha - najneskôr do štyroch týždňov;
 • rastlina je ideálna na vytvorenie hladkej trávnatej pokrývky medzi záhradnými výsadbami;
 • s náležitou starostlivosťou a dodržiavaním technológie pestovania trávna tráva nestráca dekoratívnu príťažlivosť a hustotu najmenej pätnásť rokov;
 • rastlina má zvýšenú znášanlivosť voči suchu, je schopná rásť a dobre sa rozvíjať na otvorených slnečných plochách a tiež toleruje pomerne pár týždňov bez dažďa a zavlažovania.

Pestovanie lúky

Okrem iného luční kostol patrí do kategórie nenáročných trávnatých tráv, a dobre rastie ani na piesočnatej pôde a málo úrodnej pôde.

Je však potrebné pamätať na to, že kultúra netoleruje šliapanie a je úplne nevhodná na usporiadanie ihrísk a priestorov pre vonkajšie aktivity. Plešaté škvrny vzniknuté počas aktívneho používania povlaku môžu dramaticky zhoršiť vzhľad trávnika v krátkom časovom období. Je tiež veľmi dôležité dodržiavať režimy siatia a pravidlá starostlivosti.

Výsev sa vykonáva skoro na jar, čo umožňuje tráve vytvoriť silný koreňový systém. Okrem toho, trávniky vytvorené na základe lukostreľby musia pravidelne kosiť. V opačnom prípade rastlina vytvára hummocky a plešaté škvrny.

Použitie v trávnatých zmesiach tráv

V závislosti od účelu a vlastností použitia trávnatej pokrývky sa môže percentuálny podiel lucerny v rastlinných zmesiach líšiť. spravidla Tento druh rastlín sa používa ako základ pre ďalšie odrody bylín. Pri použití zeleného krytu pri usporiadaní zón na vonkajšie aktivity by malo byť množstvo kostrče minimálne.

Použitie rastlinných zmesí na siatie na účely dekorácie na hraniciach a územného plánovania domácich záhrad môže byť v kompozícii prevažujúce. Najčastejšie sa kostra zmieša s ražou, lúkou modrej a bielym ďatelinou.

Pravidlá výsadby trávy kostravy

Vytvárať trávniky v pôdnych a klimatických podmienkach Bylinné zmesi na báze kostravy a lúky modrej trávy sa ideálne hodia na územie strednej zóny našej krajiny, ktoré sú schopné tvoriť hustý trávny porast s jasne zeleným sfarbením a vyznačujú sa tiež vysokou mierou odolnosti proti mrazu a trvanlivosťou.

Fescue je nenáročný, rýchlo rastúca rastlina tolerantná voči odtieňom a bluegrass poskytuje trávniku vysoké dekoratívne vlastnosti. Ak chcete dosiahnuť najvyššiu kvalitu pokrytia trávnikom, musíte dodržiavať základné jednoduché pravidlá.

Odstránenie buriny

V oblasti vyhradenej na siatie trávnatej trávy je potrebné starostlivo zničiť všetku vegetáciu burín. Na tento účel môžete použiť ručné odstránenie, hlboké pestovanie, mulčovanie, ako aj ošetrenie pôdy chemickými herbicídnymi prostriedkami.

Najvyššia účinnosť je preukázaná spôsobom použitia chemických herbicídov, ktoré môžete použiť ako „Roundup“., Takýto nástroj je schopný preniknúť cez tkanivá rastlín do ich koreňového systému a spôsobiť úplnú smrť za pár týždňov. Všetka odumretá burina musí byť starostlivo zozbieraná pomocou hrable.

Ako pestovať kostru zo semien

Pôdna kultivácia

Pôda pod trávnikom musí byť opatrne vykopaná do hĺbky jednej lopaty bajonetu. V procese hlbokého vykopávania je potrebné starostlivo vyberať všetky kamene, zvyšky rastlín a korene, ako aj rozbiť veľké hrudy zeme, vďaka ktorým bude pôda uvoľnená a čo najhomogénnejšia. Je potrebné vyrovnať povrch pomocou hrable, odstrániť všetky nepravidelnosti, jamy a kopca.

Aplikácia hnojív

Pôdy s neutrálnymi hodnotami pH sú najvhodnejšie pre kvalitný rast a vývoj bylinných zmesí. V prípade pôdy s alkalickými indikátormi bude potrebné zaviesť rašelinové štiepky. Ak sa pôda vyznačuje vysokou kyslosťou, používa sa vápno. Na zvýšenie plodnosti sa odporúča použiť akúkoľvek organickú hmotu, ktorá môže byť zastúpená kompostom, hnitým hnojom alebo vermicompostom. Ak je to potrebné, vykonáva sa radikálna výmena ornice úrodná pôda alebo špeciálne trávnaté pôdy s dostatočným obsahom rašeliny, piesku a minerálnych zložiek.

Vyrovnanie a zhutnenie

Po vykonaní kultivácie a hnojenia musí byť povrch pôdy opatrne vyrovnaný hrablíkom a potom zhutnený záhradným valcom alebo okrúhlou kovovou rúrkou. Dobrá náhrada valca sa môže stať aj dosť ťažká azbestová rúrka alebo hermeticky uzavretá hlaveň naplnená vodou.

Výsev

Pri použití hrabla na povrchu dobre zhutnenej pôdy je únavné robiť rovné brázdy s hĺbkou najviac jeden a pol centimetra v smere pozdĺž a naprieč. Semená bylinných zmesí je potrebné zasiať, pri dodržaní štandardnej miery spotreby, ktoré výrobcovia vždy označujú na obale s osivom. Pri sejbe by ste sa mali zamerať na štvorce vizuálne vyznačené na povrchu, aby sa uľahčilo siatie.

V konečnej fáze sa semená uzavrú zhrabnutím a pôda sa znovu zhutní valčekom. Prvé zavlažovacie opatrenie sa vykonáva pomocou postrekovača v režime jemného zavlažovania.

Starostlivosť o trávnik z lukostreľby

Štandardnou starostlivosťou o povrch trávnika založenú na lukostreľbe je vykonávanie pomerne jednoduchého, ale veľmi dôležité pre zachovanie dekoratívnych vlastností trávnych porastov:

 • v marci je potrebné vykonať vizuálnu kontrolu povrchu av prípade potreby minimalizovať všetky nepravidelnosti, v ktorých sa hromadí voda z topenia;
 • v apríli sa aplikujú hnojivá s vysokým obsahom dusíka, ako aj draslík a fosfor;
 • v máji sa uskutoční oplodnenie spočívajúce v odstránení všetkých rozpadnutých a suchých listov, ako aj plsti, po ktorých nasleduje rezanie;
 • v júni sa v prípade potreby vykoná kosenie a vyrovnanie okrajov trávnatej pokrývky;
 • v júli a auguste je potrebné monitorovať vonkajší stav náteru, podľa potreby vykonať polievanie, vrchnú úpravu a strihanie.

Aké obilniny sú vhodné na zdobenie trávnika

Pri príprave trávy na zimu sa v jesennom období opravuje trávnatá plocha, poškodené plochy sa odstraňujú a semená sa vysievajú na prázdne miesta.