Návrh

Tajomné huby muchotrávky


Rod muchotrávky má rôzne druhy, podľa niektorých údajov existuje takmer 600 názvov. Červené, zelené alebo panterské muchotrávky - jedovaté huby. Ale v prírode existujú aj iné muchy, ktoré sa považujú za podmienečne jedlé huby. Jeden z druhov patrí do prvej kategórie nižších rastlín. Pri zbere lesných plodín je dôležité vedieť, kde sú jedlé exempláre a ktoré z nich sa nezberajú za úrodu.

Jedovatá muchotrávka

Spočiatku sa muchotrávka nazývala iba huby, ktoré mali v hornej časti tela červenú farbu. Ale v priebehu času sa toto meno rozšírilo do celého početného rodu rodiny Amanitovovcov.

Tento produkt lesa je známy všetkým, vyzerá to ako červená semafor. Signalizuje nebezpečenstvo svojím vzhľadom, nie je možné zameniť tieto lesné krásy, nemajú štvorhra. Fotografia ukazuje punc jedovatej huby - je to oranžovo-červený klobúk s bielymi škvrnami. Nachádzajú sa agariky, na ktorých sa neobjavujú šupiny z bavlny. Pri rezaní niektoré jedovaté huby ničia agarickú vôňu, iné nevydávajú nepríjemný zápach.

Rastliny rastú v ihličnatých lesoch v celom Rusku, menej často sa nachádzajú pod brezy. V južných regiónoch sa tieto exempláre vyskytujú menej často. Jedovatá muchotrávka sa začne od polovice leta vypudzovať z pôdy a zmizne až do začiatku prvého mrazu.

Čiapka mykorhizálneho lamelárneho produktu je schopná rásť za priaznivých podmienok až do priemeru 20 cm. Spočiatku má guľovitý tvar, s časom, ktorý sa premení na konvexné rozšírenie, okraje klobúku v tomto období získajú rebrovaný okraj. Huby z huby Amanita sú biele a sladkastej chuti. Horná časť klobúka je lesklá lepkavá. Jeho farba sa nachádza nielen červené, ale aj biele odtiene, žlté, hnedé a dokonca aj zelené. Pod klobúkom sú dosky rôznych dĺžok.

Valcová noha dosahuje hrúbku 3 cm, výška tejto časti tela rastie na 20 cm. V mladých predstaviteľoch je noha hustá, v starej muške agarická, stáva sa dutou. Na spodnej časti nohy rastie biela prstencová škrupina (Volvo).

Agarik červený je jedovatá huba, ktorá môže spôsobiť smrť. Muscimol - aktívna zložka nájdená v hube - sa považuje za halucinogénnu látku. Jedovatá huba Panther sa líši od červenej spodnej rastliny farbou hornej časti tela. Na fotografii je zreteľne viditeľná, farba vrchu huby s pantherom je hnedasto-šedá. Bolo to čiapku tohto zástupcu, ktorá mu umožnila dostať toto meno.

Stále existujú nejaké názvy pre jedovaté muchotrávky, napríklad jar, páchnuce biele, Wittadini alebo štetiny. Všetci títo predstavitelia lesov sú nepožívateľní. Nie je možné pripraviť sa na ne, iba liečitelia, ľudoví liečitelia alebo ľudia, ktorí používajú mušku ako jed na muchy a iný hmyz, môžu mať o takéto nálezy v lese záujem.

Medzi agarickými rodinami sú jednotliví predstavitelia, ktorí sa môžu najesť. Niektoré z nich majú liečivé vlastnosti, ktoré sa používajú v tradičnej medicíne.

Napríklad muchotrávka Cicilia je teplomilný druh, jej rast možno pozorovať v lesoch na území Stavropolu alebo na severozápadnej časti Kaukazu. Huba sa začína objavovať v júli. Vzácna huba Amanita má nohu a klobúk s tanierovou hymenofórom. Na fotografii môžete vidieť, že produkt lesa je vybavený vysokou nohou bez krúžku a olivovo žltým klobúkom. Huba je samotár, rastie na ťažkých ílovitých pôdach.

Opis jedlých mykorhizných lamelárnych húb môže pokračovať príkladom ovocnej huby alebo spodnej rastliny šafranu. Má klobúk lesklý, oranžový, s pálením. Tvar hornej časti mladej huby je podobný zvonku, po chvíli sa stáva prostatickým. Buničina tela je obdarená výraznou chuťou a vôňou. Hlavným rozlišovacím znakom jedlého výrobku je neprítomnosť krúžku na nohe. Táto rastlina nemá štvorhru. V lese sa nachádza skupina lesných rastlín alebo jediná huba. Z tohto produktu je možné pripraviť akýkoľvek prípravok, ale nie je možné použiť húb v surovom stave. Osobitné liečivé vlastnosti jedlej šafranovej rastliny nie sú nikde zaznamenané.

Amanita - dobrá a chutná huba

Liečivé vlastnosti muchotrávky

Popri vyššie uvedenej látke muscimol obsahuje muchotrávka aj alkaloid muskaridín, kyselinu iboténovú, muskarafín a ďalšie zaujímavé zložky. Dokážu dosiahnuť požadovaný výsledok pri liečbe určitých chorôb nervového systému, pomáhať pri ochoreniach kože, problémoch s kĺbmi atď.

Tinktúry a masti sa pripravujú z agaru červenej muchy, liečitelia si sú istí, že jej liečivé vlastnosti pomáhajú omladiť organizmus, zmierniť tuberkulózu a zmierniť kŕče v črevách. Liek sa neodporúča na perorálne použitie, napr je jedovatý.

Čo sa stane, ak budete jesť muchotrávku