Nápady

Ako pestovať šampiňóny doma


Ako pestovať šampiňóny doma? Mnoho ľudí chce mať vo svojej kuchyni prírodný potravinový produkt. Šampiňóny sú nenáročné huby a ľahko sa pestujú v umelých podmienkach. Zvládne každé potemnené suterén s dobrou ventiláciou a uspokojivou mikroklímou. Spôsob pestovania šampiňónov v domácnosti je jednoduchý a každý si ho môže osvojiť. Hlavné je vytvoriť potrebné podmienky a udržiavať požadovanú vlhkosť.

Technológia pestovania šampiňónov

Ak chcete pestovať šampiňóny doma, mali by ste sa postarať o prítomnosť chladnej miestnosti. Na tieto účely je vhodná pivnica, pivnica.

Ak chcete pestovať šampiňóny doma, budete potrebovať:

  • suteréne alebo inej tmavej miestnosti;
  • ventilátory na vytvorenie dobrej cirkulácie vzduchu;
  • škatule vyrobené z plastu alebo dreva (v extrémnych prípadoch sú vhodné aj vaky) na podklad;
  • teplomer na meranie teploty substrátu a vzduchu;
  • vlhkomer na monitorovanie vlhkosti vzduchu.

Správne pripravený substrát je kľúčom k úspechu v oblasti rastúcich šampiňónov. Objem a kvalita produktu bude závisieť od jeho prospešných vlastností. Ak sa vám podarí získať konský hnoj, je vhodný aj tzv. „Mullein“. Sú vynikajúcimi prísadami na prípravu zmesi živín. Pri absencii možnosti nákupu týchto druhov hnojív sa tieto hnojivá nahrádzajú hnojom z hnoja alebo kuracieho trusu, ale v tomto prípade sa musí pripraviť na nižší výnos.

Príprava substrátu pre pestovanie šampiňónov

Ak chcete doma pestovať šampiňóny, musíte zvládnuť spôsob prípravy substrátu kvôli nedostatku presného dávkovania. Jedným z dôvodov je zložitosť chemických reakcií, ktoré sa vyskytujú v komposte. Na základe dlhoročných skúseností amatérov, ktorí praktizujú pestovanie húb, možno konštatovať, že dobrý výsledok vykazuje substrát pozostávajúci z 25% slamy a 75% konského hnoja.

Na vytvorenie malého mycelia s veľkosťou 3 m² budete potrebovať:

  • kvalitná slama - 100 kg;
  • hnoj - 200 kg;
  • močovina a superfosfát - 2 kg;
  • sadra - 8 kg;
  • krieda - 5 kg.

Po dokončení procesu sa získa viac ako 300 kg hotového výrobku.

Podklad by mal byť vyrobený v dobre vetranej miestnosti a ešte lepšie na dvore alebo na záhrade, pretože po zmiešaní zložiek sa začína zložitá reakcia, ktorá významne zvyšuje teplotu v hromade. Je dôležité chrániť substrát pred faktormi, ako je dážď a priame slnečné žiarenie.

Nájdeme teda vhodné miesto. Slamku zavlažujeme vodou a potom ju necháme 2-3 dni namočiť. Potom začneme pripravovať zmes zvyšných zložiek (krieda, sadra, močovina a superfosfát). Všetko je dobre a rovnomerne premiešané do prášku až do dosiahnutia homogénnej štruktúry.

Kompost sa pripravuje nanesením jednej vrstvy na druhú. Najskôr na vybranom mieste vykopeme predtým namočenú slamku a potom ju posypeme pripravenou zmesou. Potom rozložíme hnoj a posypeme práškom. Tento algoritmus sa opakuje 4-krát, aby sa získalo 8 vrstiev. Aby sa zabezpečilo optimálne kvasenie zložiek, odporúča sa, aby dĺžka a výška komína bola približne 1,5 ma šírka približne 1,3 m.

Proces dozrievania kompostu trvá asi 3 týždne. V tomto štádiu je potrebné vykonať 3 až 4 postupy na miešanie zmesi v pravidelných intervaloch, pričom sa vždy dobre navlhčí.

Hotová zmes sa potom umiestni do špeciálnych škatúľ alebo na stojany.

S nedostatkom skúseností vo výrobe výživných zmesí si môžete už hotový výrobok kúpiť v špeciálnych predajniach.

Ako pestovať šampiňóny doma

Výsadba hubového mycélia

Pripravený kompost je naplnený drevenými alebo plastovými krabicami a vrecká to dokážu. Je dôležité pozorovať výšku položeného kompostu, ktorý by mal byť asi 20 cm. Po dobu 2 týždňov musíte monitorovať teplotu substrátu tak, aby neprekročil 28 - 30 ° C. Musíte sa postarať o zvlhčovanie.

Substrát teda dosiahol požadované parametre a nachádza sa vo vybranej miestnosti. Potom je potrebné usadiť mycélium huby namiesto budúceho mycélia. V sterilných podmienkach ju môžu pestovať iba špecializované laboratóriá. Tento produkt si môžete kúpiť v špecializovaných záhradníckych predajniach.

V závislosti od spôsobu, ktorým sa kultivácia uskutočňovala, sa rozlišuje mycelium z obilnín a kompostu. Obidve sa používajú ako materiál na siatie.
Spotreba semien na 1 m2 substrátu je 0,5 kg kompostového mycélia alebo 0,4 kg žieravých cereálií.

Na naočkovanie položíme malú hrsť mycelia do kompostu do hĺbky 5 cm. Jamky by nemali byť umiestnené bližšie ako 20 - 25 cm od jednej. Pokiaľ ide o huby šampiňónov, môžu byť jednoducho jemne rozptýlené po povrchu.

S výhradou všetkých technologických odporúčaní sa proces rastu mycélia objaví veľmi rýchlo. Počas tohto obdobia je dôležité pravidelne zvlhčiť pôdu. Teplota podkladu je potrebné starostlivo sledovať a neprekračovať prahovú hodnotu 27 ° C. Porušenie režimu môže viesť k smrti mycélia a myšlienka pestovania húb sa neuskutoční.

Po 2 týždňoch, keď sa mycélium rozrástlo, je potrebné pridať malú vrstvu zeminy na asi 3 až 4 cm. Zložky sa ošetria horúcou vodou, aby sa zabili nežiaduce mikroorganizmy, a potom sa dôkladne premiešajú.

Ako sa starať o vysadené šampiňóny

Na konci inkubačnej doby, keď je zarastený a pokrytý vrstvou pôdneho mycélia, začne rast plodníc. Toto je rozhodujúci moment. Je dôležité udržiavať teplotu v miestnosti nie vyššiu ako 13-16 ° C a relatívnu vlhkosť nie viac ako 65-80%. Samotný substrát nesmie mať viac ako 20-22 ° C. Miestnosť by mala byť dobre vetraná, najmenej raz denne.

Po 3,5 mesiacoch môžete očakávať výskyt prvých plodov. Proces zberu začína hubami, ktorých pestovanie sa skončilo, opatrne sa krúži nohy, ale sa nereže. Plodný proces trvá asi 60 dní. Skúsení zberači húb počas tohto obdobia dokážu rásť a zbierať až 7 - 8 vĺn úrody. Je potrebné poznamenať, že hlavný výnos pripadá na obdobie prvých dvoch vĺn. 1 m² mycélia je schopná dať až 12 kg dietetického produktu.

Ako pestovať šampiňonské mycélium doma

Aká je výhoda

Po zvážení otázky, ako pestovať šampiňóny, môžeme s úplnou istotou povedať, že ide o dôstojné povolanie. Tento spôsob pestovania umožňuje mať čerstvé huby každý deň. Nikto nemusí hovoriť o výhodných vlastnostiach týchto pochúťok. Môžu ich používať dokonca aj tehotné a dojčiace ženy. V prípade potreby pestujte šampiňóny doma aj v mestskom byte. Po poskytnutí tejto pochúťky svojej rodine je možné ľahko predávať zvyšky produktu. Za týmto účelom sa vytvorí obojstranne výhodná spolupráca s najbližším obchodom. Musíte sa len správne rozhodnúť.