Inštrukcia

Kedy zasadiť korenie v roku 2019


Záhradníci majú so zameraním na plodiny a pestovanie korenia podľa lunárneho kalendára 2018, dokonca aj v regiónoch s veľmi nepriaznivými pôdnymi a klimatickými podmienkami, skvelú príležitosť získať plnú plodinu.

Základné pravidlá pre siatie korenia

Vo väčšine regiónov Ruska je najlepšou, zaručenou a tradičnou metódou, ktorá vám umožňuje pestovať korenie a získať vysoký výnos tejto užitočnej plodiny, metóda sadenice. V južných oblastiach je povolené osiať semená priamo na otvorenom priestranstve okolo mája až júna, ale takéto vysadenie termofilnej kultúry v strednej zóne našej krajiny vrátane Moskovského regiónu je sprevádzané neskorým zberom úrody. Výsledkom je výrazné skrátenie obdobia plodenia.

Okrem iného počas letného výsevu sa objavuje veľké množstvo buriny, čo zvyšuje mzdové náklady na pestovanie papriky:

  • stredný pás našej krajiny av Moskovskom regióne - paprika sa pestuje iba v sadenice, takže semená, ktoré boli predbežne pripravené, sa musia vysiať koncom februára alebo začiatkom marca;
  • v južných oblastiach našej krajiny a na Ukrajine - paprika sa vysieva na sadenice približne od polovice januára do začiatku februára;
  • v severných oblastiach - semená papriky sa odporúčajú vysiať v posledných dňoch februára alebo začiatkom marca.

Na pestovanie papriky v záhradnej záhrade na území severných regiónov našej krajiny, v Urali a na Sibíri, by sa mali uprednostniť najskoršie odrody a hybridné formy skorého dozrievania, ktoré umožňujú získať plnú plodinu aj v krátkom severnom lete. Dnes ruskí chovatelia chovali značné množstvo sľubných foriem koreniaPreto sa odporúča pestovať regionálne odrody, ktoré sú maximálne prispôsobené domácej pôde a klimatickým podmienkam.

Ako zasiať semená korenia pre sadenice

2018 kalendár výsadby mesačného korenia

Optimálny čas, keď potrebujete zasiať semená papriky a sadenice pestované na rastlinách na stále miesto, závisí od lunárnej fázy a plodnosti konštelácie, v ktorej sa nachádza nebeské telo. Ak však pristátie alebo siatie v optimálnom čase podľa odporúčaní kalendára siatia lunárneho mesiaca zlyhalo z akéhokoľvek dôvodu, Vždy sa môžete sústrediť na fázu Mesiaca a vykonávať túto prácu výlučne na rastúcom mesiaci.

február

marec

apríl

Najlepšie dni na pestovanie korenia

17, 18, 21, 22, 25, 26

18, 19, 24, 25, 26

od 16 do 28

Pravidlá pestovania korenia

Pestovanie zeleninových plodín, ktoré milujú teplo, si vyžaduje zvýšenú pozornosť záhradníka, a Všetky práce by sa mali vykonávať ako kompetentné av optimálnom čase.

Ako potápať korenie

Výsev semien

Ak chcete získať čo najviac priateľské a silné výhonky, musíte splniť niekoľko požiadaviek:

  • kontrola indexov hustoty ponorením do 3% soľného roztoku s následným odmietnutím všetkých vznikajúcich semien;
  • dezinfikujte semeno v slabom roztoku manganistanu draselného po dobu štvrť hodiny;
  • klíčenie semien na dobre navlhčenú látku alebo papierovú utierku;
  • v prípade pochybností o kvalite semien sa vykoná ďalšia stimulácia roztokom popola.

Na siatie sa odporúča používať hotové výživné pôdne substráty určené na pestovanie zeleniny. Takáto pôda má vyvážené zloženie a je obohatená o všetky živiny potrebné na úplný rast a vývoj korenia.

Výsadba sadeníc

V závislosti od spôsobu pestovania (otvorená alebo chránená pôda) sa môže načasovanie výsadby sadeníc sladkej a horúcej papriky na stálom mieste líšiť. Okrem iného potreba zamerať sa na poveternostné podmienky v kultivačnej oblasti a držať sa odporúčaní mesačného kalendára výsadby. Spravidla sa od 1. do 15. mája vysadia sadenice na skleníkoch a od 10. do 30. mája sa papriky môžu pestovať na hrebeňoch na otvorenom priestranstve, vždy však s použitím dočasného filmového obalu.

Výsadba sa môže mierne líšiť v závislosti od sily rastu a odrodových charakteristík kultúry. Sadenice papriky nemôžete pestovať na hrebeňoch, kde sa predtým pestovali tabak, zemiaky, Physalis, paradajky, baklažán a korenie. Na pestovanie záhradných plodín je najlepšie využívať plochy, ktoré v predchádzajúcej sezóne obsadili korene, byliny, uhorky, strukoviny a tekvica, ako aj kapusta.

Hĺbka a priemer výsadbových otvorov by mali byť o niečo väčšie ako rozmery šálky rašeliny, v ktorej sa pestujú sadenice korenia. Sladká paprika a horké odrody sa musia vysádzať v značnej vzdialenosti od seba vzhľadom na riziko nadmerného opelenia. Štandardná vzdialenosť medzi sadenicami papriky by mala byť približne 25 centimetrov, s rozstupom riadkov 50 cm. Vysoké odrody sa vysádzajú podľa vzoru 60 x 60 cm. Pri pestovaní nízko rastúcich odrôd sa musíte riadiť vzorom 40 x 50 - 60 cm.

Polievanie a kŕmenie

Zavlažovacie opatrenia sa musia robiť dosť často, ale bez zaplavenia pôdy. V teplých a suchých dňoch sa zálievka vykonáva každý druhý deň a v chladnom a oblačnom počasí stačí zavlažovať niekoľkokrát týždenne. Voda by mala byť teplá. Priemerná spotreba vody počas zavlažovania pre každú dospelú rastlinu by mala byť niekoľko litrov.

Papriky sa musia počas vegetačného obdobia kŕmiť asi trikrát až štyrikrát, Prvé ošetrenie rastlín sa uskutoční po objavení sa dvoch pravých listov, najskôr však dva týždne po potápaní. Optimálnym zložením by bola pol lyžičky močoviny a 2,5 ml humátu sodného na liter vody. Druhé vrchné ošetrenie sadeníc sa uskutoční desať dní po prvom nanesení hnojiva kompozíciou na báze močoviny a monofosfátu draselného. Po presadení na trvalé miesto by sa vrchné obliekanie malo robiť mesačne. Použitie hnojív s obsahom mikroživín poskytuje dobré výsledky, pre ktoré môžete použiť Ideal, Orton-Fe alebo Aquadon-micro.

Po zavlažovaní sa odporúča odstrániť burinu a plytké uvoľnenie pôdy, čo zlepšuje prístup vzduchu do koreňového systému záhradnej plodiny.

Tvorba Bush

Správna formácia vám umožní získať bohatú úrodu na sezónnu spotrebu a úrodu na zimu. Dôležité mať na pamäti že nadmerné štiepanie môže mať nepriaznivý vplyv na rastové procesy záhradnej kultúry a často spôsobuje spomalenie, preto je potrebné ráno odstrániť ďalšie výhonky a štipku, čím sa minimálne poškodí nadzemná časť kríka.

Ako pestovať korenie na otvorenom teréne

Zasiaty lunárny kalendár môže byť pre každého záhradníka a záhradníka neoceniteľný, pretože údaje berú do úvahy nielen mesačný účinok na zdravie záhradných plodín a pôdnych procesov, ale aj vplyv na vývoj znamenia zverokruhu korenia.