Otázky a odpovede

Prečo uhorky listy suché okolo okrajov


Povedzte mi, prosím, čo uhorky a ako ich spracovávať? Uhorky sú už veľké a majú vaječníky.

Ďakujem veľmi pekne. A povedz mi niečo o náznakoch mena a o tom, čo mám robiť. A potom minulý rok mi poradili, aby som spracoval paradajky so síranom, všetko som spálil. Záhrada iba 2 roky.

Ak sa zistia príznaky choroby, mali by sa plodiny postriekať 1% suspenziou koloidnej síry a ošetriť zmesou 0,5 - 1% Bordeaux, oxychlorid meďnatý alebo Polyram; takéto opatrenie sa súčasne stane prevenciou proti vzniku múčnatky. Na zasiahnuté miesta sa odporúča aplikovať 0,5% roztok síranu meďnatého, po čom by sa mal prášok rozdrviť na uhlie, med alebo vápno. Z moderných prostriedkov sa odporúča používať liek „Tsineb“ v množstve 20-30 gramov na 10 litrov vody alebo „Tsiram“ - na rovnaké množstvo vody 30-40 gramov.

Aby som bol úprimný, ničomu som nerozumel. Nastriekajte poliramom a potom osobitne do postihnutých oblastí pomocou síranu meďnatého. Ale nič nie je jednoduchšie. A pod Cinebom sa píše o priorite, môžete jednoducho spracovať tsir

Po spracovaní musí byť skleník uzavretý

Vyberte si jednu z drog a bude stačiť.

Ďakujem veľmi pekne za radu.

Ďakujem

Skleník nemusí byť uzavretý.

A včera som ich postriekal mliekom a jódom a pridal som mydlá. Pravdepodobne nie je potrebné. Čakáme na výsledok. Pravdepodobne však nebude veľa škody. A po niekoľkých dňoch to spracujem s niečím iným z vyššie uvedených liekov.

Nie je zmesou vitriolu a Bordeaux.