Návrh

Malinová krása Ruska: veľkoplodá odroda pre stredné Rusko


Raspberry Krasa Rossii je nová veľkoplodá odroda s veľmi dobrým výnosom a vysokou schopnosťou tvorby výhonkov, ktorú získal na Moskovskom záhradníckom inštitúte (VSTISP) profesor V. V. Kichina. Opis odrody zahŕňa jej pestovanie v strednom Rusku.

Opis odrôd malín Krasa Rusko

Krík je stredne vysoký, vysoký 1,5 - 2 m, rozľahlý, veľmi silný. Odroda nie je trvalá, Formuje 8-12 substitučných výhonkov. Každá rastlina tvorí kompaktný výhonok vo forme 5-8 dobre vyvinutých koreňových potomkov. Ročné výhonky sú veľmi silné, odolné a odolné. Internody sú stredne dlhé. Hnedé výhonky, bez tŕnia, sú rovné až po vrchol. Na ovocných vetvách sa nachádzajú pomerne silné, 18 až 20 bobúľ. Listy sú veľké, tmavo zelené, vlnité.

Bobule sú vzhľadu atraktívne, veľmi veľké, s hmotnosťou 8 - 12 g, podlhovastý kužeľovitý tvar. Povrch je tmavočervený, s výrazným leskom. Bobule sa ľahko oddelia od nádoby, nerozpadnú sa a netečú, sú vhodné na prepravu. Buničina je sladkastá, s príjemnou vôňou. Počet semien je zanedbateľný. Bobule sú vhodné na čerstvú spotrebu a akékoľvek spracovanie.

Produktivita sa zvyšuje, s vysoko kvalitnou poľnohospodárskou technológiou je 200 - 220 kg na sto metrov štvorcových (5-6 kg na rastlinu pre dospelých). Plodenie ročne, stredne skoré zrenie. Odroda odrody v zime je pomerne vysoká (do -30 ° C). Odolnosť voči najbežnejším chorobám a škodcom - na úrovni najlepších štandardných odrôd.

Opis odrody Krasa Rossii

Technológia správneho uloženia

Ak boli maliny vysadené začiatkom jari, potom sa nesmie odstrániť vzdušná časť rastliny, aby sa získala úrodu v prvom roku.

Táto odroda je veľmi dobre pestovateľná kríkom., čo znamená umiestnenie dvoch sadeníc do každej jamky. Pri použití bežnej metódy by vzdialenosť medzi kríkmi mala byť 50 cm a medzi radmi - najmenej 1,5 m, čo vám umožní riadne sa starať o rastliny. Po výsadbe musia byť maliny hojne napojenéaby sa sadenice zakorenili rýchlejšie a silnejšie.

Vrchný dresing a zalievanie

Pri nedostatočnom zalievaní sú bobule menšie a chuť sa zhoršuje. Za každý štvorcový meter pristátia musíte minúť 3 až 4 vedrá vody. V období dažďov by sa mala znížiť frekvencia a objem zavlažovania a pri suchom počasí zvýšiť.

Odporúča sa, aby zavlažovacie opatrenia boli sprevádzané aplikáciou hnojiva. Na kŕmenie môžete použiť kaly a riedené vtáčí trus. Nedávno boli špeciálne hnojivá pre bobuľové kríky veľmi bežné, mali vyvážené zloženie a boli vybavené jednoduchými pokynmi na použitie.

Tipy a triky

Množiť maliny Krasa Rusko môže byť niekoľkými spôsobmi: koreňové potomstvo, odrezky zo zelených alebo drevených koreňov, apikálne vrstvy. Kvalita zrelých bobúľ závisí do veľkej miery od počtu slnečných dní a ukazovateľov teploty. Aby dužina nezískala kyslú chuť, odporúča sa, aby sa draselné a horečnaté obväzy pridávali včas a odmerali. Na zvýšenie produktivity malín je potrebné vykonávať kompetentné riedenie výsadieb.

Záhradníci recenzie na maliny Krasa Rosii

Odroda patrí do kategórie nových a zriedkavých. Záhradníci a záhradníci o ňom nejasne reagujú. Medzi výhody patrí stabilita, vynikajúca chuť a veľkoplodé ovocie, dobré prežitie (ak sú sadenice vysokej kvality) a úplná neprítomnosť tŕnia na výhonkoch. Okrem toho je ruská malina Krasa jednou z najproduktívnejších odrôd pestovaných na predmestiach.

Z mínusov vynikajú vysoké nároky odrody na poľnohospodársku technológiu a nadmerná závislosť kvality a objemu plodiny od počasia a pôdnych podmienok.

Výber odrody maliny