Návrh

Raspberry Taganka: opis odrody, výsadba a pravidlá starostlivosti


Taganka remont malina je jednou z najlepších odrôd od známeho šľachtiteľa V. Kichiny a považuje sa za veľmi sľubnú kultiváciu na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch v strednej zóne Ruskej federácie.

Opis malinovej odrody

Kríky sú silné, silné až do výšky 2 m. Hroty na spodnej časti kmeňa sú dlhé a silné, na nových výhonkoch - menej drsné. Každá rastlina tvorí asi osem dobre vyvinutých a málo rozširujúcich sa výhonkov., Dvojročné výhonky sú hnedej farby, mladé sú jasnejšie. Listy sú veľké, tmavo zelené, husto umiestnené po celej dĺžke výhonkov.

Odroda je neskoro zrelá. Bobule sú veľké, rovnomerne rozložené na výhonkoch, s hmotnosťou 5 až 6 g, obdĺžnikový krásny tvar. Buničina je veľmi šťavnatá a aromatická. Odroda je vysoko výnosná: s kvalitnou starostlivosťou z jednej rastliny môžete získať najmenej 5 kg plodov, ktoré je možné obchodovať. Chuť je veľmi dobrá (4,2 bodu). Opis odrody ju charakterizuje ako pomerne plochý a prepraviteľný.

Malina: výber odrôd

Pravidlá vykládky

Raspberry Taganka je nenáročný, ale vyžaduje starostlivý výber miesta na pristátie. Miesto by malo byť chránené pred vetrom a dobre osvetlené slnkom. Odroda môže rásť v čiastočnom tieni, ale výnos je výrazne znížený. Táto malina sa vyvíja najlepšie a prináša ovocie na ľahkých hlinitých pôdach dobre ochutených organickou hmotou.

Pred výsadbou sa musí miesto úplne zbaviť buriny. Ak nie je pôda dostatočne úrodná, je obohatená o kvalitný kompost, ktorý sa aplikuje pri hlbokom vykopávaní pôdy. V mierne kyslých pôdach je nežiaduce pridávať vápno a silne kyslé pôdy by mali byť pred výsadbou vápno asi rok alebo pol a pol.

Výsadba malín môže byť vysadená na jar alebo na jeseň. Komplexné hnojivo sa zavedie do jam alebo brázd a pridá sa úrodná pôda. Na jeseň nie je možné používať dusíkaté hnojivá: spomaľujú zakorenenie rastlín. Sadenice sa spustia do jám a vštepujú sa. V tomto prípade je potrebné rastliny mierne pretrepať tak, aby bol celý priestor medzi koreňmi vyplnený pôdou.

Funkcie starostlivosti o Taganka

Hlavnou starostlivosťou o odrodu je včasná výživa na zavlažovanie. Správne usporiadané zavlažovacie udalosti sú kľúčom k dobrej produktivite malín. Aby sa merali, odporúča sa používať zavlažovací systém. Zalievanie na špeciálne vybavené brázdy je tiež povolené.

Raspberry Taganka potrebuje orezávanie dvakrát ročne. Zmrazené a slabé konáre sa odstraňujú na jar a na jeseň, pár týždňov pred začiatkom stabilného chladenia, sú odrezané najslabšie výhonky a mladé výhonky, ktoré neprežijú silné mrazy.

Maliny sa kŕmia trikrát za sezónu, pretože kultúra vynakladá veľké množstvo živín na tvorbu plodiny a destiláciu mladých výhonkov. Na orovnanie na jar je najlepšie používať organické látky v kombinácii so základnými minerálnymi hnojivami. Prvé letné kŕmenie sa uskutočňuje v júni a zahŕňa komplexnú zmes dusíka, draslíka a fosforu.

Keďže malinám sa v plodnom období podarí stráviť veľké množstvo živín obsiahnutých v pôde, jesenné obväzovanie je povinné a vykonáva sa v prvých desiatich dňoch septembra. V takom prípade môžete použiť minerálne látky alebo ešte lepšie zmes popola z dreva a 50 g superfosfátu.

Recenzie záhradníkov

Malina Taganka je veľmi obľúbená nielen v amatérskom záhradníctve, ale aj pri priemyselnom pestovaní, čo je spôsobené jej vysokou chuťou, udržiavaním kvality a vynikajúcou produktivitou, ako aj nenáročnosťou. Podľa záhradkárov medzi výhody odrody patrí vytrvalosť: dobre rastie a prináša ovocie aj pri nedostatočnom zalievaní.

Ako zvýšiť úrodu malín