Inštrukcia

Dizajn: nápady a možnosti


Vytvorenie studne v osobnej záhrade a v vidieckom dome je veľmi cenovo dostupnou možnosťou zušľachťovania krajiny a usporiadania krajiny na základe finančných možností a tvorivých schopností.

No rozmanitosť

V súčasnosti existuje niekoľko hlavných, najpopulárnejších a najpopulárnejších typov:

 • vzostupný kľúč;
 • kľúč nadol;
 • drevené bane;
 • banský betón;
 • banské tehly;
 • banský kameň;
 • potrubné konštrukcie;
 • vŕtacie alebo rúrkové konštrukcie.

Na usporiadanie sa môžu použiť rôzne materiály vrátane:

 • íl;
 • drevo;
 • štrk;
 • dlažobné kocky a balvany;
 • tehla;
 • dlaždicu;
 • štrk alebo štrk;
 • betónová malta;
 • železobetón.

Studne alebo studne v tejto oblasti sú najčastejšie najlepšou možnosťou výroby vody bez centralizovanej komunikáciePreto je veľmi dôležité určiť, ktoré typy zdrojov vody sú vhodné pre každé konkrétne miesto. Pri výbere budete musieť brať do úvahy typ pôdy, hĺbku zvodnenej vrstvy a ďalšie dôležité faktory.

Ako si dobre urobiť vlastné ruky

Dizajn vrtu: techniky a riešenia dizajnu

Pri návrhu studní možno použiť ako klasické prírodné materiály, rovnako ako moderné, nezvyčajné prvky. Krásne studňové domy sú skvelou príležitosťou na harmonické začlenenie zdroja vody do celkového konceptu krajiny, a tiež umožňuje, aby bol dizajn originálnym a veľmi individuálnym architektonickým riešením.

Dizajn v súlade so všeobecným štýlom záhrady

Najčastejšie sú letné chaty vyrobené z dreva, ktoré sa veľmi organicky kombinuje so záhradnou výsadbou a drevenými domácnosťami. Prírodné materiály a povrchové úpravy dreva sa v súčasnosti vysoko cenia nielen pre svoju vonkajšiu estetiku, ale aj pre svoju šetrnosť k životnému prostrediu a spoľahlivosť. Aj základňa z betónových krúžkov je spravidla potiahnutá hobľovanými doskami. V takom prípade môžete studňu prikryť aj drevom vo forme štítu, trojdverovej a štvordverovej strechy poveternostnými lopatkami alebo ozdobným hrebeňom.

Strechu môžete zavrieť nielen doskami, ale tiež cementom, keramikou alebo mäkkou dlažbou, ako aj plechom, najmä ak sa ten istý povlak použil na strešné krytiny v domácnostiach a prístavbách. Dizajn v orientálnom štýle vyzerá veľmi pôsobivo. Japonská studňa bola predtým zakrytá vekom, ktoré je tkané z bambusu a upevnené palmovými lanami. V Japonsku je zdroj vody Tsukubai často pozorovateľný na území budhistických chrámových komplexov. V súčasnosti tieto studne v ideálnom prípade dopĺňajú krajinu a japonské záhrady a ich výzdoba predstavuje postavy zvierat a mýtických tvorov.

Ak je usadlosť vyzdobená vo vidieckom štýle, môžete príjem vody doplniť o elegantne umiestnené vozíky a kolesá. Dekoratívny mlyn a prútené ploty sa úspešne zmestia do krajinného dizajnu.

Farebné schémy

V súčasnosti sa najčastejšie betónové krúžky používajú na zásobovanie vodou.ktoré nie sú príliš reprezentatívne a matne sivé. Drevená hlava a strecha musia byť tiež natreté a natreté, vďaka čomu bude štruktúra nielen reprezentatívnejšia, ale tiež výrazne predlžuje životnosť jednotky. V tomto prípade sa odporúča maľovať povrch kontrastnými kombináciami farebnej škály, ako aj šťavnaté a čisté odtiene.

Umelecky nadaní majitelia môžu navrhovať betónové krúžky v ľubovoľnom smere pomocou hotových alebo individuálnych návrhov. Môžete tiež maľovať šablónou alebo vytvárať geometrické a abstraktné vzory. Malo by sa pamätať na to, že drevené kácenie pred lakovaním musí byť ošetrené špeciálnymi zlúčeninami, ktoré majú chrániť drevo pred hnilobou a horením.

Dekoratívne povrchové úpravy pre domácich majstrov

Dokončovanie domácich majstrov do značnej miery závisí od vlastností materiálu, z ktorého je vyrobený, Najjednoduchší a zároveň populárny spôsob dekorácie predstavuje dizajn prírodného kameňa vo forme malých dláždených kameňov alebo veľkých kamienkov, ktoré by mali byť vybrané z hľadiska veľkosti, základného zafarbenia a tvaru. S farebnými rozdielmi materiálu je okolo hlavy vrtu na malte rozmiestnený krásny a veľmi originálny ornament. Umelo „starom“ vzhľadu dokonale dopĺňa „retro“ štýl.

Mnoho majiteľov domov uprednostňuje povrchovú úpravu dreva, ktorá napodobňuje vzhľad prírodného štvoruholníka alebo viacúčelového zrubového domu, ktorý dokonale dopĺňa zelený trávnik. Kombinácia rôznych povrchových materiálov sa tiež považuje za úspešnú. Farebné tehly a tvrdé drevo sa dobre kombinujú s tehlami a obkladovými panelmi. Je povolené vykonávať veľkolepé osvetlenie oblasti okolo s krásnymi lampášmi zavesenými na streche stavby a bodovými reflektormi umiestnenými na vetvách záhradných plantáží alebo kríkov.

Ako ozdobiť studňu drevom

Aké rastliny zasadiť v blízkosti studne

Priamo v blízkosti zdroja vody môžete pestovať okrasné lístie a kvitnúce záhradné plodiny. Zaujímavým riešením môže byť použitie gabiónu alebo alternatíva rozpočtu k výrobnej mriežke na vytvorenie sieťového rámu okolo vzdušnej časti štruktúry vrtu.

Ďalší dizajn závisí od dizajnu okolitej krajiny. Ak významnú časť záhradnej plochy predstavujú vysokohorské šmykľavky a rekreačná oblasť, priestor medzi dnom studne a rámom oka sa môže vyplniť ozdobnými kameňmi. Ak je to potrebné, aby sa dizajn stal najkvetším a najmalebnejším, potom sa mriežka, ktorá drží kamene, použije ako podpora pre umiestnenie popínavých rastlín.

Jednou z najkrajších a najžiadanejších metód na dekoráciu štruktúry studní medzi domácimi majiteľmi je obklopenie zdroja vody husto rastúcimi rastlinami. Ako kvetinová záhrada sa v tomto prípade na jeseň často používa strecha studne, ale na jej konci je dovolené umiestniť závesné kvetináče a nádoby s bohatými rastlinami. Po obvode môžu byť usporiadané aj kvetináče s rastlinami.

Ako urobiť dekoratívny dobre funkčný

Priamym účelom normálnej studne je získať autonómny zdroj vody. Takéto dekoratívne možnosti však veľmi často nespĺňajú hlavné ciele, ale používajú sa ako ozdobné prvky pre búrkové vrty, vývrtné pumpy, sudy pre zavlažovacie udalosti a inú komunikáciu. Takéto štruktúry sú dobré ako originálny prvok v krajinnom dizajne.

Dekoratívna štruktúra alebo takzvaný shaduf je najčastejšie vybavený „žeriavom“ a pozostáva zo systému guľatiny, na upevnenie ktorej sa používajú pánty. Funkčná štruktúra sa vyznačuje prítomnosťou zrubu alebo železobetónovej bane, ako aj reťaz, ktorá je pripevnená na drevený bubon alebo rotor pripevnený na dva stojany. K druhému koncu reťaze je pripojená vedro, aby otáčaním bubna čerpala vodu. Funkčný dizajn môže byť tiež inštalovaný nad studňami vo vode rôznych hĺbok.

Obzvlášť populárne sú vzostupné, rúrkové a šachtové funkčné štruktúry, nad ktorými sa stavajú ozdobné štruktúry. Je veľmi dôležité, aby opláštenie nebolo len ozdobou, ale slúžilo aj ako ochrana pred vlhkosťou a mrazom. Podľa typu vodného zdvíhania sú konštrukcie dodávané s golierom alebo žeriavom. Špička môže byť otvorená od základne, stĺpov a strechy, alebo môže byť uzavretá, napríklad „dom“. Otvorený stĺpik studne je uzavretý vekom a „domy“ sú vybavené dverami umiestnenými na jednom zo svahov strechy.

Ako si vyrobiť studňu z betónových prsteňov

Najlacnejším riešením otázky, ako sami kvalitatívne a krásne vybaviť hornú časť susediaceho studňového systému, je implementácia výstelky betónového prstenca štruktúry prívodu vody. Na vykonanie prác budete musieť kúpiť murovanú maltu, ako aj obkladový materiál vo forme kameňa, riečnych kamienkov a podštandardných keramických obkladov alebo ozdobného umelého kameňa.

Ak je to potrebné, riešenie obloženia sa pri práci s dlaždicami nahradí konvenčnými mrazuvzdornými lepidlami. Najlepšie je pripraviť pracovné riešenie s použitím elektrickej dýzy na vŕtačku. Konečný materiál priľne na celý povrch betónového krúžku. V hornej časti sa odporúča vykonať rozšírenie, aby sa prispôsobili dekoračným prvkom.

Ako nainštalovať dom na studňu

Výber konštrukčného riešenia pre návrh systému vrtu alebo vrtu nie je potrebné usilovať sa o získanie a použitie najdrahších a najmodernejších povrchových materiálov. Hlavnou vecou je veľká túžba, ako aj malá fantázia a kompetentné prevedenie pri zdobení individuálneho zdroja na dodávku vody.