Návrh

Ako a prečo kvitnú Zamioculcas: príznaky a povery, prínosy a poškodenia kvetu celibátu


„Kvet celibátu“ a „dolárový strom“ sú známe názvy rastliny Zamioculcas. Táto dekoratívna kultúra pochádza z trópov, ale je veľmi žiadaná v interiéri a často sa v dome pestuje ako izbová rastlina. S rozkvetom Zamioculca sa spája veľa príznakov a dokonca aj povery. Aby ste pochopili, či energia kvetu môže spôsobiť škodu alebo či je rastlina bezpečná pre ľudské zdravie, a predsudky spojené s rastlinou sú úplne neopodstatnené, odporúčame vám oboznámiť sa s podrobnými botanickými charakteristikami kultúry a spätnou väzbou od skúsených domácich pestovateľov kvetín.

Zamioculcas: znamenia a povery

Napriek tomu, že kvet celibátu sa oveľa častejšie vyskytuje pod menom dolárový strom, všeobecne sa uznáva, že ak bola táto izbová rastlina darovaná, je potrebné za to vrátiť niekoľko mincí, čo umožní, tak, ako to bolo, vyplatenie negatívnej energie, ktorú do domu privádza ozdobná kultúra.

Na to, aby domáci Zamioculcas bol sprevádzaný úspechom v podnikaní, je veľmi dôležité venovať náležitú pozornosť. Pokles a žltnutie, ako aj vädnutie listov sa často považujú za zlé znamenie, čo naznačuje bezprostredné zhoršenie stavu materiálu.

Zamioculcas kvitne pri izbovej kultivácii pomerne zriedkavo a rastlina bola pokrstená kvetom celibátu pre svoju vonkajšiu podobnosť so spathiphyllami, ktoré sú v našej krajine známe ako „plodiny“. Neexistujú samozrejme žiadne vedecké dôkazy o takýchto negatívnych schopnostiach dekoratívnej kultúry, ale medzi domácimi amatérskymi záhradníkmi sa značne posilnilo.

Koľko pestovateľov kvetín - existuje toľko názorov, takže hodnota akejkoľvek izbovej rastliny je vždy nejednoznačná a mnoho príznakov spojených s rastlinami sa úplne vylučuje. Akákoľvek povera dáva jedlo na zamyslenie, ale absolútne nemá zmysel pripraviť interiér tak krásnej a relatívne nenápadnej izbovej rastliny.

Ako Zamioculcas kvitne

Výhody a poškodenie zamioculkov

Zamiokulkasy si zaslúži stáť v rade nielen známych, ale aj exotických izbových rastlín. Rastlina sa vyvíja pomerne pomaly a viac ako ušľachtilý vzhľad dokonale zapadá do klasického aj takmer každého moderného interiéru obytných alebo kancelárskych priestorov. Rovnako ako mnoho iných ozdobných kultúr patriacich do kategórie aroidov, zamiokuly obsahujú určité množstvo účinných látok, ktoré majú výrazný dráždivý účinok, V mnohých zdrojoch existujú odkazy na Zamioculcas, ako rastlinu používanú ako rastlinný materiál na prípravu liečivých infúzií, ktoré sa osvedčili pri liečení chorôb pohybového aparátu.

Listy dekoratívnej kultúry sú schopné emitovať dostatočné množstvo kyslíka, čo pomáha čistiť vzduch v interiéri, takže výhody zamioculkov sú zrejmé. Obzvlášť užitočné je pestovať túto rastlinu, kde je vzduch po celý rok suchý., a tiež existujú ľudia trpiaci chorobami pľúc a horných dýchacích ciest. Ak je však jeden z obyvateľov alergický na tropické okrasné plodiny, je lepšie Zamioculcas pestovať. Okrem iného je dôležité monitorovať stav vzdušných častí zariadenia a systematicky odstraňovať prach mäkkou navlhčenou tkaninou.

Koľko a ako zamioculcas kvitnú

Kvitnúce zamiokulkasov - tento jav je pomerne zriedkavý dokonca aj v prírodných podmienkach a prirodzenom prostredí tropickej kultúry. Je zriedkavé pozorovať tvorbu kvetov na tejto rastline a vo vnútorných podmienkach. Úžasne krásna okrasná rastlina je veľmi obľúbená amatérskymi záhradníkmi práve kvôli listov vosku a výsledné kvety sú dosť nenápadné a nenesú žiadnu osobitnú dekoratívnu hodnotu. Kvety veľmi malých veľkostí, svetlé odtiene, zbierané do značne veľkých kvetov.

Ako sa starať o Zamioculcus

Kvety Zamioculcas sú heterosexuálne a nachádzajú sa oddelene v kvetenstvo sukulentnej rastliny, s vrstvou vo forme zóny sterility, ktorá umožňuje kultúre úplne vylúčiť samoopelenie. Vonkajšia strana kvetenstvo klasu je mierne zakrytá veľkou plachtou nazývanou závoj. Priemerná dĺžka takejto svetlozelenej krycej fólie môže dosiahnuť 80 mm. Kvôli charakteristickému zafarbeniu prikrývky je kvetenstvo takmer nerozoznateľné od lístia.

Pre kvitnúcu ozdobnú kultúru musí byť rastlina umiestnená na mieste s dostatočným slnečným žiarenímrovnako ako poskytnúť kvetu v interiéri pohodlnú teplotu a mierne zavlažovacie opatrenia. V prirodzených podmienkach rastu sa v procese opelenia vytvárajú malé, hnedožlté bobule so semenami. Vzhľad, kvety a kvetenstvo Zamioculcas sú dosť skromné., ale ich neobvyklý vzhľad, ako aj ich zriedkavý vzhľad, vyvolali medzi amatérskymi záhradníkmi veľké množstvo znakov a predsudkov.

V interiéri feng shui

Okrem svojej úplne zrejmej vysokej dekoratívnosti majú zamioculky tiež zvláštnu symbolickú hodnotu. Experti spoločnosti Feng Shui veľmi rešpektujú dolárový strom, považujú však za dôležité zvoliť si miesto, kde bude nainštalovaný kvetináč s takou izbovou rastlinou, ako je Zamioculcas. Správna definícia sektora bohatstva v miestnosti môže vylepšiť pozitívne vlastnosti tohto žijúceho maskota. Najlepšie je umiestniť vnútornú kultúru do juhovýchodnej časti miestnosti, Ak chcete prilákať bohatstvo a šťastie do domu, môžete nainštalovať zariadenie a doplniť ho symbolom, ktorý nesie sémantické zaťaženie.

Akákoľvek izbová rastlina vždy reaguje veľmi pozitívne na láskavo a láskavo hovorené slová a môže úplne stratiť svoj dekoratívny efekt v miestnostiach, kde vládne chaos, závisť a prisahanie. Čiastočne sukulentná a dosť nenáročná izbová rastlina z rodiny aroidov si vyžaduje pozorný a opatrný prístup, na ktorý reaguje harmonizáciou vzťahov v rodine. Táto tropická kultúra je vhodná pre sukulenty a iné druhy vegetácie v interiéri. Podľa Feng Shui niekedy môžete požiadať Zamiokulkasa o splnenie túžob za predpokladu, že nie sú schopní ublížiť ostatným.

Recenzie kvetinárov

Pamätám si to kvitnutie dolára - jav pomerne zriedkavý v kvetinárstve v interiérochAle mnohí začínajúci amatérski záhradníci sa obávajú otázky, prečo v miestnosti zamioculcas náhle kvitli, a či je to predzvesť problémov alebo problémov. Podľa skúseností a recenzií mnohých majiteľov tejto tropickej kultúry je nedeformované kvitnutie úplne prirodzeným procesom pre prírodné podmienky rastu a doma môže hovoriť o harmónii domova a jeho obyvateľov.

Podľa pozorovaní amatérskych záhradkárov a podľa pravidiel učenia Feng Shui je potrebné prebudiť finančný magnetizmus takého známeho vnútorného stromu peňazí, ako je tučná dievčina, v kvetináčoch s rastúcou rastlinou je potrebné pochovať niekoľko mincí. Dolárový strom alebo zamiokulky však takéto udalosti vôbec nepotrebujú a veľmi efektívne priťahuje peňažné toky jednoducho so správnym umiestnením v miestnosti.

Mýty a pravda o zamiokulkách

Napriek tomu, že sa zamiokulády nemôžu pochváliť bohatou rozmanitosťou a rozmanitosťou odrôd, atraktívnych a sviežo kvitnúcich, vôbec to nebráni tomu, aby táto dekoratívna izbová kultúra zostala po istý čas jednou z najnáročnejších, najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rastlín v našej krajine a v zahraničí.