Tipy

Red Anthurium: magické vlastnosti a prírodný magnetizmus rastliny


Red Anthurium je veľmi prekrásna izbová kvetina, ktorá sa možno používa častejšie ako iné odrody na dekoráciu interiéru. Vďaka čarovným vlastnostiam a mimoriadnej dekoratívnosti červenej farby sa táto krásne kvitnúca izbová rastlina stala veľmi obľúbenou. Pomerne často sa červené anthuriums nazývajú kvetmi rodinného šťastia, preto je zvyčajné poskytovať ozdobnú kultúru na oslavy a rodinné dovolenky.

Legenda závodu

Hodnota tejto izbovej rastliny v dizajne interiéru je ťažké podceniť. Vďaka prítomnosti vysoko dekoratívnych, tmavo zelených a hustých listov a svetlých šarlátových prikrývok vyzerá neobvykle krásne a veľmi elegantné červené anthurium skvele, a preto v izbách akéhokoľvek druhu vyzerá harmonicky.

Legenda o červenom anthúriu rozpráva príbeh mladej krásy, ktorá sa zmenila na krásnu kvetinu. V staroveku vládol jeden z kmeňov veľmi krvilačným a krutým vodcom. Páčilo sa mu mladé dievča z iného kmeňa, ale vodcu odmietla. A potom krutý vládca násilím vzal krásu svojich rodičov. Podľa tradícií mala byť svadobná hostina sprevádzaná pestovaním veľkých dovolenkových ohňov. Mladý otrok sa však nezbavil svojho osudu a pred vodcom sa vrhol do ohňa.

Bohovia nešťastníkov ušetrili a zmenili ju na neuveriteľne krásny kvet - anthurium. Tvrdý vodca bol potrestaný a podľa vôle bohov sa spolu s dedinou zmenili na husté tropické húštiny. A v dnešnej dobe z listov a trávy stekajú kvapky vlhkosti, ktoré symbolizujú slzy nešťastných rodičov, ktorí stratili svoju jedinú dcéru. A žiarivo červený kvet Anthurium sa odvtedy stal nielen pripomenutím smutnej legendy, ale tiež znamená neobmedzenú lásku.

Červené anthuriums sa dnes vo veľkej miere používajú nielen ako vysoko dekoratívna izbová rastlina, ale tiež sa stali obľúbenými doplnkami svadobných kvetinových aranžmánov. Červený kvet, ktorý je vo svojej kráse úžasný, sa dokáže prekvapivo spojiť so snehovobielym svadobným oblečením a podľa znakov prináša rodiacej sa rodine šťastie a prosperitu.

Fotogaléria

Pestovanie anthuria doma

Populárne odrody

Skupina červeného antúria sa vyznačuje prevahou červenej farby v sfarbení. Do tejto pomerne veľkej skupiny patrí aj Edison anthurium, ktoré môžu predstavovať rastliny s červeným kvetenstvom a odrody s ružovými kvetmi. Medzi najobľúbenejšie odrody možno zaradiť ako dekoratívnu izbovú červenú anthurium:

 • "Robino";
 • "Saxo";
 • "Minnesota";
 • "Dacota";
 • "AVENTO";
 • "Vitara".

Farba prikrývok v týchto odrodách sa môže líšiť od tmavo tmavo červenej farby po svetločervené odtiene so svetlooranžovým odtieňom. Veľmi populárny pohľad na odrodu Andre Kráľovský majster, Odroda nie je menej žiadaná "Saxo" charakterizované malými a častými listami. Vyznamenanie odrôd "Robino" sú väčšie listy sfarbenia tmavými bažinami. druhy "AVENTO" a "Vitara" vyznačujúce sa šarlátovými prikrývkami na posteľ, ktoré vynikajú dobre na pozadí veľmi jasne zeleného lístia.

Okrem šarlátových a klasických červených kvitnúcich odrôd sa v kvetinárstve pestujú aj exotické odrody červeného anthuria. „Tmavo červená Anthurium“. Podprsenky takýchto vnútorných anthúrií sa vyznačujú sfarbením v akýchkoľvek odtieňoch malín, vína alebo vínovej, hnedej a takmer čiernej farby.

Populárnou odrodou s hnedými kvetmi je Anthurium. "Otazu Brown", ktoré majú hustú vínovú pokrývku tvaru srdca a rovnú svetlozelenú farbu. "Utah" má lesklý textúrovaný poťah, ako aj fialové alebo husto fialové listene. Luxusná čierno-kvetinová odroda „Čierna kráľovná“ má svetlé sfarbenie kvetenstvo a lesklý pás s výraznými žilami.

Ako transplantovať anthurium

Ako pestovať červené anthurium

Krásne kvitnúce vnútorné anthuriums - sen celkom uskutočniteľný, ale musíte sa dobre starať o dekoratívnu kultúru:

 • Anthuriums sú tropické rastliny, ktoré milujú teplo a dostatočné osvetlenie, preto optimálnym miestom pre červené Anthurium je miesto na východných a západných oknách;
 • pri pestovaní na južných oknách by exotika v interiéri mala zabezpečovať kvalitné zatienenie priamym slnečným žiarením;
 • izbová rastlina by mala byť umiestnená na dobre osvetlenom mieste alebo v čiastočnom tieni, ale pri nedostatočnom osvetlení prestane kvitnúť ozdobná kultúra;
 • teplotný režim v miestnosti pri pestovaní červeného anthuria v zime by sa mal udržiavať na 15 ° CoC;
 • v lete by optimálny teplotný režim pre rast a vývoj červeného anthuria nemal klesnúť pod 18-20oC;
 • dekoratívna exotická kvetina netoleruje prievan a prudké zmeny teploty, ale vyžaduje vysokú úroveň vlhkosti;

 • v suchom a horúcom období musí byť rastlina vybavená častými postrekmi, prednostne najmenej raz denne;
 • zalievanie sa vykonáva podľa potreby, ale je veľmi dôležité zabezpečiť, aby pôda v kvetináči nevyschla, ale nebola príliš vlhká;
 • voda na zavlažovanie je lepšie používať izbovú teplotu, dobre udržiavanú;
 • aplikácia hnojív sa začína skoro na jar a končí sa koncom jesene, s prioritou dvakrát týždenne;
 • top dressing ozdobné kvetinové kultúry sú vyrobené z organických a minerálnych hnojív.

Pri pestovaní červeného anthuria je veľmi dôležité vybaviť rastlinu vysoko kvalitnou drenážnou vrstvou, na ktorú sa naleje výživný pôdny substrát na báze rašeliny.

Propagačné funkcie

Rozmnožovanie červeného Anthuria sa môže uskutočňovať pomocou semien, delenia, odrezkov a výhonkov. Rozmnožovanie semien je pomerne komplikovaný postup a prvé kvitnutie sa uskutoční najskôr po troch až štyroch rokoch. Najjednoduchším spôsobom reprodukcie je jarné rozdelenie. Je potrebné starostlivo oddeliť niekoľko stoniek koreňmi a zasadiť ich do samostatného kvetináča. Miesto rezu sa spracuje drveným uhlím. Pri rozmnožovaní odrezkami je horná časť stonky odrezaná a zakorenená vo vode alebo v zemi.

Možné problémy

Choroby okrasných rastlín sú neatraktívne a často sa stávajú hlavnou príčinou smrti. Vnútorné anthúria sú dosť odolné voči patogénnej mikroflóre, ale v rozpore s pravidlami starostlivosti môže byť rastlina ovplyvnená nasledujúcimi chorobami:

 • poškodenie hnilobou stoniek a koreňov v dôsledku nadmerného zavlažovania alebo zníženia teplotného režimu v miestnosti;
 • sčernenie hrotov listov je výsledkom nadbytku vápnika v pôde kvetináče;
 • skrútenie listov anthuria nastáva pod vplyvom suchého vzduchu a nedostatočného osvetlenia, ako aj pri pestovaní v interiéri s prievanom.

Oslabená nevhodnou starostlivosťou a externými negatívnymi faktormi môže byť napadnutá aj okrasná tropická rastlina takými hmyzími škodcami, ako sú mealybug, voška, ​​roztoče a nematódy koreňov. Proti rastlinným parazitom môžete bojovať ľudovými liekmi a pomocou moderných insekticídnych liekov.

Ťažkosti s pestovaním anthuria

Kvety zasiahnuté chorobami a škodcami sú nevyhnutne izolované od zdravých okrasných rastlín. Predovšetkým je potrebné dôkladne umyť vzdušnú časť chorej rastliny, ale veľmi dôkladne ju umyť v teplej sprche pomocou pracieho mydla. Ak je lézia masívna, odporúča sa dvakrát liečiť chemickými látkami.