Nápady

Ako zasadiť ratolesť stromu peňazí doma


Izbová rastlina Crassula alebo Crassula (Crassula), podľa majiteľov tejto kvetiny, má magické vlastnosti, a preto získala populárne meno „strom peňazí“. Pestovanie takéhoto živého maskota na vlastnú päsť nie je príliš ťažké - stačí si vybrať a vysadiť úplne zdravý a kvalitný výhonok z existujúcej materskej rastliny.

Pravidlá pre prípravu sadivového materiálu

Dokonca aj začínajúci amatérsky pestovateľ kvetín bude môcť pestovať a pestovať populárny „strom peňazí“, ktorý sa nikdy nezúčastnil nezávislého množenia okrasných plodín. Crassula je schopná dokonale zakoreniť v malých procesoch aj v listoch. Najčastejšie sa v podmienkach izbovej kvetinárstva používa metóda zakorenenia klíčeniav ktorých tvoria korene čo najrýchlejšie a rýchlo sa zakorenia na konštantnom mieste kultivácie.

Je veľmi dôležité vziať sadivový materiál z dobre formovanej materskej rastliny. Amatérski záhradníci vedia dosť veľa druhov Crassula, ale najbežnejšou odrodou je Crassula arborescens, ako aj Cotyledon Treelike alebo „strom peňazí“. Procesy striebornej mladiny (Crassula argentea) a oválnej hustej (Crassula ovata) veľmi dobre korenujú. Farbenie a tvar listov sa môžu veľmi líšiť, ale to nemá vplyv na rýchlosť zakorenenia sadivového materiálu.

Dôležité mať na pamäti čo brať procesy z príliš mladých a nie celkom formovaných vzoriek ružice. Okrem toho musí byť dekoratívna sukulentná kultúra v interiéri pôsobiaca ako materská rastlina absolútne zdravá, bez najmenších známok poškodenia patogénnou mikroflórou alebo rastlinnými parazitmi. Kvalitný výsadbový materiál by mal mať minimálne pár letákov. Najprv musíte rezať ostrým a čistým záhradným nožom, aby ste strihali stonku z rastliny, a potom reznú časť uschnite pri izbovej teplote niekoľko dní. Časť rezu na materskej rastline by mala byť posypaná nasekaným dreveným uhlím.

Ako zasadiť výhonok stromu peňazí

Príprava pôdy

V prirodzených prírodných podmienkach rastie Crassula na pôdach, v zložení ktorých je nevyhnutne prítomné značné množstvo piesku. Pôda by mala byť veľmi voľná alebo dostatočne voľná. Doma je potrebné pre kvetinu vytvoriť také podmienky, ktoré budú čo najbližšie k prirodzenému biotopu. Pripravená pôda je veľmi vhodná na pestovanie dekoratívnej izbovej rastlinyvhodné na pestovanie kaktusov alebo akýchkoľvek sukulentných rastlín.

Ak je potrebné zasadiť výhonok „peňažného stromu“ v samoopracovanej pôdnej zmesi, odporúča sa uprednostniť kompozíciu založenú na troch dieloch stredne zrnitého piesku, niekoľkých častiach rašeliny a niekoľkých častiach listovej pôdy. Aby sa zabezpečila optimálna úroveň priedušnosti, odporúča sa k pripravenej pôdnej zmesi pridať dezintegranty vo forme vermikulitu a perlitu.

Dôležité mať na pamäti že akákoľvek odroda krupice veľmi ťažko toleruje príliš hustú a zle odvodnenú pôdu, ktorá často spôsobuje stagnáciu vlhkosti v koreňovom systéme okrasnej kultúry.

Výber pristávacej kapacity

Kvetináč alebo výsadbová kapacita na výsadbu klíčku z tukov s koreňmi sa musí vyberať veľmi starostlivo a premyslene., čo je spôsobené pomerne aktívnymi rastovými procesmi a rýchlym tempom zvyšovania vzdušnej časti zariadenia. V pomerne krátkom čase sa na dekoratívnej kultúre môže vytvoriť hustá a pomerne ťažká koruna, ktorú nie vždy dobre drží nedostatočne rozvinutý koreňový systém Crassula.

Skúsení amatérski pestovatelia kvetín, ktorí pestujú rossulu niekoľko rokov vo vnútornom kvetinárstve, odporúčajú uprednostniť ťažké a dosť hlboké, ale zároveň priestranné výsadbové tanky. Najlepšie je zasadiť tučnú ženu do hlinených alebo keramických kvetináčov so širokým krkom, čo je spôsobené zvláštnosťou rýchlo rastúcich a pomerne povrchne umiestnených koreňov dekoratívnej kultúry.

Dôležité upozornenieže sukulentná okrasná rastlina nevyžaduje časté transplantácie, čo platí najmä pre dospelých alebo pre vysoko pestované exempláre. Čím väčší je kvetináč, tým rýchlejšie rastie zelená nadzemná hmota plodiny. V každom prípade by kapacita vykládky mala v plnej miere spĺňať všetky požiadavky tukovej ženy a mala by prispievať k úplnému rastu alebo rozvoju tejto vnútornej kultúry.

Ako pestovať peniaze strom

Technológia načasovania a pristátia

Ak chcete správne zasadiť výhonok „peňažného stromu“ v už pripravenej výsadbovej pôde, Je potrebné dodržiavať tieto jednoduché, ale veľmi dôležité pravidlá:

  • proces oddelený od materskej rastliny musí byť ponorený do čistej čistej vody pri izbovej teplote na zakorenenie;
  • niektorí amatérski záhradníci praktizujú zakorenenie výhonku priamo v živnom pôdnom substráte, ale táto metóda je menej výhodná a neumožňuje určiť stupeň tvorby koreňového systému;
  • pri zakorenení v živnej pôde musí sadba zabezpečiť skleníkový efekt a zalievanie by sa malo vykonávať pomocou spodnej časti palety;
  • na zvýšenie indexov zakorenenia sa odporúča spracovať časť korenia domáceho tuku v stimulačnom roztoku založenom na „Kornevin“ alebo „Heteroauxín“
  • v predpripravenom čistom kvetináči musíte naliať drenážnu vrstvu a potom živnú pôdu;
  • je veľmi dôležité pozorovať hĺbku výsadby, ktorá priamo závisí od veľkosti zakoreneného výhonku tuku;
  • Priemerná hĺbka výsadby sadenice „stromov stromov“ sa spravidla pohybuje medzi 40 - 60 mm.

V poslednom štádiu výsadby je koreňový systém klíčku Crassula veľmi starostlivo posypaný pôdou, ale pôda by sa nikdy nemala zhutňovať. Po hojnom zalievaní je možné pozorovať vážne zmršťovanie pôdy, preto sa v prípade potreby vykonáva plnenie výživného substrátu.

Malo by sa poznamenať, že ak je pôda v kvetináči príliš veľká, izbová rastlina sa môže v podmienkach domáceho pestovania silno vytiahnuť a koreňový koreň sa môže prehĺbiť oveľa hlbšie, takže vzdušná časť mladej Crassula sa stáva tenkou a dosť slabou. Ak je takáto situácia pozorovaná, potom by sa pri prvom transplantácii mal mierne skrátiť príliš dlhý koreň.

Funkcie ďalšej starostlivosti

V prvých dňoch po výsadbe zakoreneného výhonku na trvalom mieste je veľmi dôležité zabezpečiť rastline kvalitné zatienenie priamym slnečným žiarením a pomerne hojným zalievaním. Prvé ošetrenie mladej okrasnej rastliny sa môže uskutočniť asi mesiac po výsadbe. Hneď ako rastlina začne rásť, môžete ísť na činnosti, ktoré sú štandardom starostlivosti o tukový tuk pre dospelých.

Peniaze strom: rozmnožovanie a formovanie

Peňažný strom vôbec netoleruje žiadne kaktusy, preto by sa tieto okrasné rastliny mali pestovať v dostatočnej vzdialenosti od seba. Priaznivci učenia Feng Shui tvrdia, že tučná žena efektívne priťahuje finančnú pohodu a šťastie do domu, takže sa musíte veľmi starostlivo pozerať na stav izbovej rastliny pestovanej z výhonku, pričom musíte dodržiavať všetky pravidlá pestovania ozdobnej kvetiny.