Tipy

Ako a kedy transplantovať strom peňazí doma


Peniaze strom, alebo Crassula (Crássula), sa veľmi často pestujú amatérsky záhradníci v indoor kvetinárstvo prilákať peniaze a efektívne zdobia interiér. A správna a včasná transplantácia a pestovanie rastlín doma je zárukou najlepšieho prejavu magických vlastností tejto obľúbenej dekoratívnej kultúry.

Transplantácia tukov

Indoor Crassula patrí do rodu Sukulentné rastliny čeľade Crassulaceae. Táto rodina obsahuje viac ako tristo druhov tropických rastlín, ktoré majú určité botanické vlastnosti, preto si záhradkári musia pamätať na to, že priestrannú ženu nie je možné transplantovať príliš často.

Napriek všetkým pravidlám môže Crassul po transplantácii a výsadbe pozastaviť rast. Avšak vo fáze aktívnych rastových procesov, až do veku troch rokov, potrebuje izbová rastlina ročnú transplantáciu do veľkého kvetináča. Dospelé exempláre sa musia transplantovať najviac raz za tri roky.

„Peňažný strom“ by nemal príliš rásť, pretože v tomto prípade sú výhonky často natiahnuté alebo naopak zastavené vo vývoji. Preto musí byť pestovateľ kvetov schopný riadiť rastové procesy formovaním a správnym zovretím koruny kvôli rovnomernému vetveniu. Pri presádzaní je veľmi dôležité správne zvoliť výsadbovú kapacitu a zmes pôdy, ako aj dodržať optimálne dátumy udalosti.

Ako transplantovať peniaze strom

Tajomstvo správneho uloženia

Začínajúci pestovatelia kvetín často vysádzajú izbovú rastlinu nezávisle od postupu od priateľov alebo skúsených amatérskych záhradníkov. Natáčanie musí byť úplne zdravé a dobre vyvinuté. Aby talisman fungoval, musíte transplantovanú ozdobnú kultúru presadiť čo najpresnejšie:

  • napriek tomu, že mnohí pestovatelia kvetín odporúčajú určiť dátumy výsadby a opätovnej výsadby tučnej ženy podľa lunárneho kalendára, vlastníci „stromu peňazí“ boli v praxi presvedčení, že rastlina, ktorá bola vysadená na jar, bola oveľa lepšia a rýchlejšia;
  • je veľmi dôležité transplantovať a zasadiť rastlinu v deň rastúceho mesiaca, v stredu, čím sa zvýšia magické vlastnosti rastliny;
  • na dno kvetináča sa musí položiť osem mincí s rovnakou nominálnou hodnotou a ich kladenie nahor;
  • v procese presádzania alebo výsadby si musíte prečítať sprisahanie: „Rozkvetete a ja rastiem v bohatstve. To je moja vôľa, nech je tak.“

Odporúča sa, aby sa streda zavlažovala ozdobná kultúra, a tiež sa odporúča zavesiť mince na vetvu rastliny navlečenú na červenú niť.

Výber pôdy a kvetináčov

Pri výsadbe a opätovnej výsadbe rastlín je veľmi dôležité zvoliť tú správnu výživnú pôdu a kvetináč na pestovanie Peňažného stromu vo vnútornej kvetinárstve. Štruktúra sadivovej zmesi by nemala byť príliš hustá alebo ťažká. Hotová pôdna zmes na pestovanie kaktusov nie je zlá, ktorá sa vyznačuje dostatočnou mierou voľnosti a vysokou výživnou hodnotou.

Transplantácia peňazí: Tvorba koruny

Pri pestovaní pôdy samostatne sa odporúča zmiešať jednu časť trávnatej pôdy, jednu časť stredne zrnitého piesku a asi tri časti dobrej listovej pôdy s prídavkom malého množstva ílu a drevného popola, čo umožní vyváženie kyslosti sadivového substrátu pre ukazovatele, ktoré sú pre tučnú ženu pohodlné. Pri pestovaní sukulentných rastlín je veľmi dôležitá kvalitná drenáž.

Každá ďalšia transplantácia izbovej kvetiny sa musí vykonať vo veľkej nádobe. Na spodnej časti vopred pripraveného kvetináča musíte položiť vrstvu expandovaného ílu. Najlepšie je využiť nie príliš hlbokú kapacitu na pestovanie tukovej ženy, ktorá je spôsobená malými objemami koreňového systému a jeho umiestnením v horných vrstvách pôdy. Pri presádzaní je potrebné vziať do úvahy masívnosť vzdušnej časti rastliny, a preto sa na udržanie dostatočne veľkej koruny vyžaduje, aby izbová rastlina poskytla dostatočne široký a maximálne stabilný kvetináč. Najlepšie je pestovať v kvetináčoch z keramiky alebo ílu.

Transplantačná technológia

Na transplantáciu tučnej ženy musíte pripraviť kvetináč, kvalitnú výživnú pôdu, drenáž a vlastne transplantovanú izbovú rastlinu.

  • Opatrne držte kvetináč, musíte opatrne odstrániť izbovú rastlinu zo starého kvetináča a uchopiť stonku ozdobnej kultúry. Pôda v koreňovom systéme sa dá trochu otriasť bez narušenia integrity koreňov.
  • Všimnite si, že koreňový systém rastliny zostupuje v strede kvetináča a zmes pôdy sa doplní.
  • Pôdu okolo stonky nie je potrebné zhutňovať. Najlepšie je doplniť pôdu po jej usadení počas zavlažovania.
  • Ihneď po presadení sa okrasná rastlina musí pri izbovej teplote zaliať veľkým množstvom vody.

Následná starostlivosť o „strom peňazí“ spočíva v pravidelnom uvoľňovaní pôdy, čo uľahčí tok kyslíka do koreňového systému rastliny. Na jar sa odporúča umiestniť kvetináč s transplantovaným tukom na zasklený balkón alebo lodžiu. Hlavnou podmienkou rýchlej adaptácie je obmedzenie vystavenia priamemu slnečnému žiareniu, ktoré často spôsobuje popálenie listov.

Tipy a triky

Po akvizícii sa skúseným pestovateľom neodporúča transplantovať tukovú ženu na pár týždňov, čo umožní, aby sa ozdobná kultúra prispôsobila novým pestovateľským podmienkam. Je veľmi dôležité pamätať na to, že koreňový systém „stromu peňazí“ z botanického hľadiska nie je precitlivený, ale pri transplantácii sa musí postupovať opatrne a musí sa starostlivo skontrolovať koreňový systém novo získanej rastliny počas prvej transplantácie a je potrebné vylúčiť jej poškodenie patogénnou mikroflórou alebo parazitmi pôdnych rastlín.

Starostlivosť o transplantované plodiny na jeseň av zime by sa mala podrobiť určitým úpravám v dôsledku botanických charakteristík kultúry. Počas tohto obdobia je nevyhnutné znížiť teplotný režim a znížiť zavlažovacie opatrenia. Ak dáte kvetináč s tučným dievčaťom do juhovýchodnej časti bytu, potom podľa starodávnych východných učení Feng Shui táto nenáročný a veľmi efektívny okrasný závod určite pritiahne do domu šťastie, šťastie a prosperitu.

Ako sa starať o strom peňazí

Tak, úplne jednoduché opatrenia pre správne pestovanie a ďalšiu starostlivosť, umožňujú pestovateľovi pestovať tučné dievča vo forme miniatúrnych bonsai alebo exotických, skôr vysokých rastlín - talisman bohatstva a peňažných tokov.