Návrh

Horká huba: charakteristika, oblasť rastu a metódy prípravy


Horký (Lactarius rufus) je jedlá huba, ktorá je pomerne bežná v lesoch našej krajiny a patrí do rodu Mlechnik alebo Lactarius a do rodiny Russula (Russulaceae). Takmer všetci skúsení zberači húb dobre poznajú opis horkej a nazývajú ju horkou kašou, horkou alebo horkou.

Opis a charakteristika

Horký má plochý konvexný klobúk, ktorého priemer dosahuje 11 - 12 cm. Dospelé exempláre sa vyznačujú prítomnosťou dužinovitého mäsitého mäsa so suchým červenohnedým matným povrchom. V centrálnej časti viečka je často pozorovaný ostrovovitý tubercle obklopený depresiou. Staršie exempláre majú často tmavočervený alebo červeno-hnedý klobúk s mierne výraznými ľahšími kruhovými zónami. Na povrchu je možné zaznamenať tenkovlnný typ, matné matné škvrny.

Horké huby: zber

Buničina Lactarius rufus sa vyznačuje živicovou drevitou arómou a prítomnosťou štipľavej bielej, veľmi bohatej mliečnej šťavy. Úzke taniere sa často nachádzajú av mladých plodniciach majú červenkasto-žltú farbu. S pribúdajúcim vekom sa doštičky začervenali do hneda s pomerne výrazným žltkastobielym povlakom. Doštičky mierne stúpajú pozdĺž stonky a obsahujú belavú farbu prášku spór.

Noha je pomerne dlhá. V štádiu plného vývoja plodného tela je priemerná výška valcovitého, bielo-bieleho s pubescenciou na spodnej časti pedikuly asi 6 - 8 cm s priemernou hrúbkou 20 mm. Prítomnosť pevného bieleho stonku je charakteristická pre mladé horké exempláre, zatiaľ čo v starých vzorkách je stopka dutá, ružovkastá alebo hrdzavo-červená. Noha Lactarius rufus má dosť často rovnakú farbu ako klobúk.

Oblasť rastu

Horká je mykorhíza s ihličnanmi a brezami. Najčastejšie rastie v ihličnatých plantážach a lesných zónach. Uprednostňuje kyslé lesné pôdy. Tento druh má pomerne široké rozšírenie vo väčšine regiónov našej krajiny a je jednou z najbežnejších odrôd dojníc.

Obdobie masívneho aktívneho plodu nastáva v lete a prvej dekáde jesene. Je potrebné poznamenať, že charakteristickou črtou Lactarius rufus je schopnosť najaktívnejšie akumulovať rádioaktívne izotopy, preto je prísne zakázaný zber horkých ovocných tiel v oblastiach so zvýšeným rádioaktívnym pozadím.

Ako kvasiť horké

Podobnosť s inými druhmi

Neskúsení a začínajúci znalci „tichého lovu“ si často zamieňajú horký zázvor s ovocím z jedlých gáforov z kafrov alebo Lactarius camphoratus. Dužina má však relatívne výraznú arómu suchých koreňov. Huby gáforu sú jedlé huby, ale vzhľadom na špecifickú chuť a prítomnosť veľkého množstva mliečnej šťavy nepatria do kategórie populárnych húb v domácich zberačoch húb.

Horké medvede sa tiež podobajú bežnému laktáriu v našej krajine, ako je pomarančový prsník alebo Lactarius badiosanguineus, ktorého ovocné telá majú silný červený gaštanový klobúk s tmavou strednou časťou a červenkastú nohu. maľovaná noha. Lactarius rufus je dosť podobný bahennému gaštanu alebo Lactarius sphagneti. Má podobné sfarbenie a rastie na vlhkých a bažinatých pôdach v smrekových alebo borovicových lesných zónach.

Ako variť

Väčšina zdrojov pripisuje horkosť podmienečne jedlým húb štvrtej kategórie, čo je spôsobené príliš vysokou výživovou hodnotou a skôr priemernými indexmi chuti. Plodnice sa však často používajú na morenie a morenie, čo by sa malo robiť iba po predúprave. Správne spracovanie spočíva v dôkladnom varení alebo namáčaní vo viacerých vodách a umožňuje vám zbaviť plodové telá horkej a hojnej mliečnej šťavy.

Je dôležité si uvedomiť, že horké sú nasiaknuté, nie nasiaknuté.Preto je potrebná častá výmena vody počas štyroch až piatich dní. Huby môžete variť trikrát s povinným umývaním v tečúcej vode. Použitie dvoch metód predbežnej prípravy plodníc naraz poskytuje dobrý výsledok, ktorý zaručuje úplné odstránenie horkosti obsiahnutej v tomto druhu húb. Charakteristickým znakom je zmena farby plodov počas solenia na tmavohnedú farbu.

Je tiež známa ďalšia hodnotná vlastnosť horkosti. Plodnice Lactarius rufus obsahujú dostatočné množstvo antibiotickej látky, ktorá môže mať škodlivý vplyv na množstvo baktérií. Okrem toho mäso prispieva k inhibícii rastu kultúry Staphylococcus aureus, a preto je v niektorých oblastiach použitie horkých na terapeutické alebo profylaktické účely celkom žiaduce.

Nakladané horké huby: recept