Tajnosť

Skleníky pre veľké zaťaženie v anglickom štýle


Skleníkové poľnohospodárstvo je v našej dobe veľmi bežné. Skleníky sú vyrobené z pevného a odolného materiálu. Môžete si ho vyrobiť z polykarbonátu alebo olejovej utierky, ale obzvlášť ocenené sú anglické skleníky. Sú veľmi populárne a žiadané, pretože sa líšia svojou kvalitou. Takéto skleníky majú nielen dobrý výkon, ale aj krásny dizajn. Každý vidiecky dom alebo statok ohromí každého svojou milosťou. Ak chcete zapôsobiť na svojich priateľov a známych a získať dobrú úrodu - postavte skleník v anglickom štýle.

Funkčné vlastnosti a schopnosti skleníka

V tejto obľúbenej budove môžete pestovať zeleninu, ovocie, kvety, bylinky atď. Je to drahé potešenie, ale v budúcnosti sa všetky náklady vyplatia v plnej výške. Aby ste ušetrili peniaze, môžete túto budovu postaviť vlastnými rukami. Vyzbrojte sa iba potrebnými nástrojmi a materiálmi.

Táto budova sa líši od ostatných skleníkov:

 • Dlhá životnosť;
 • estetický dizajn;
 • štrukturálna pevnosť;
 • rôzne farby;
 • odolnosť voči prírodným katastrofám.

Dobrou správou je, že v takýchto skleníkoch sa môžu pestovať vysoké rastliny.

Je potrebné poznamenať, že funkčnosť anglického skleníku závisí od jeho typu. Iba dvaja z nich sú elitní a tradiční:

 1. Elitný skleník je drahší ako tradičný. Je silnejší, pretože v jeho konštrukcii sú dvojité okná a základ je obzvlášť odolný. Veľmi teplé a svetlé.
 2. Štruktúra tradičného skleníka obsahuje jednotlivé sklenené rámy. Zdobia chalupu a chránia rastliny pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami: v lete pred slnkom, v zime pred mrazom a snehom, na jar a na jeseň pred silnými dažďami. V lete a zime bude v tomto dizajne plodina v perfektnom poradí.

V anglických skleníkoch rastliny dostávajú dostatočné množstvo svetla, vzduchu a vody. Vetranie, odvodnenie a priehľadné steny vytvárajú všetky podmienky pre úplný rast a vývoj rastlín. Potrebné podmienky vlhkosti a teploty umožňujú pestovať aj tropické ovocie. A čo je najdôležitejšie, záhradník bude schopný tieto procesy regulovať.

Charakteristika budovy

V takom skleníku majú všetci záhradníci nasledujúce vlastnosti:

 1. Budova môže byť umiestnená v blízkosti domu alebo inej budovy. Tento okamih je esteticky krásny a vyzdobený v anglickom štýle. V tomto prípade môže byť skleník neoddeliteľnou súčasťou domu.
 2. Ochrana vo forme podhľadu a základu. Tehla alebo kameň suterénu a nadácie, dobre chrániť pôdu pred mrazom, a optimalizuje teplotný režim vnútri skleníka. Okrem toho je toto murivo krásne.
 3. Ochranný povlak skla. Sklo umožňuje záhradníkovi byť v skleníku na dlhú dobu. Dobrá mikrocirkulácia vzduchu a svetla.
 4. Sedlová strecha. Zrážky, kvôli silnému sklonu strechy, odtečú, netrpia na nej. Z tohto dôvodu nie je na konštrukciu žiadny tlak.
 5. Nastaviteľné vetranie a odvodnenie. Odtok a vetranie môžu mať rôznu silu, pretože ich reguluje záhradník. Môžete nastaviť automatický alebo manuálny režim. Ak umiestnite skladovaciu nádrž na zachytávanie dažďovej vody, môžete ušetriť náklady na vodovodnú vodu.
 6. Vysoké steny. Vďaka tejto nuancii je možné pestovať vysoké rastliny.

Poháre v takom skleníku sú jednovrstvové a dvojvrstvové. Prvá možnosť sa používa pre rozpočtové prostriedky.

Ako si postaviť anglický skleník sám

Ak chcete postaviť takúto štruktúru sami, potom sa musíte najprv rozhodnúť o materiáloch pre rám, steny, základ a suterén.

Rám je vyrobený z hliníka alebo dreva.

Hliníkový skleník

S hliníkovým rámom v skleníku, vynikajúca svetelná tesnosť vďaka úzkym výronom. Na dosiahnutie dobrej pevnosti použite spojovacie prostriedky vo forme diagonálnych svoriek. Celý rám bude nainštalovaný na betónový základ. Sklo sa umiestni na rám a upevní sa pomocou oceľových konzol. Vďaka nim je možné skleník rýchlo premiestniť pri pohybe alebo ak ho chcete umiestniť na iné miesto. Ak nechcete používať svorky, zoberte pozinkovaný drôt.

Pri inštalácii v skle zoberte tabule okna - dobre prenášajú slnečné svetlo.

Ďalej je vhodné nainštalovať odkvap, ktorý bude zhromažďovať vodu na zalievanie rastlín.

Drevený skleník

Požiadavky v tomto dizajne sú veľmi odolné. Jednoduché vŕtanie a inštalácia rôznych podpier. Musia byť natreté najmenej raz za tri roky. Ak sa tak nestane, drevený rám nadmerne absorbuje vlhkosť a hnilobu. Pred natieraním sa odporúča natrieť základný náter. Je vhodné maľovať niekoľkokrát, pretože strom absorbuje farby. Povrch by mal byť rovný. Drevo pochádza z rôznych druhov, najsilnejších - dub, orech, mahagón. Spracované špeciálnou impregnáciou.

Pred týmto postupom by ste mali pripraviť drevený rám:

 1. Vyčistite a umyte drevo z prachu a nečistôt (to je možné pomocou kefy).
 2. Nechajte povrch zaschnúť.
 3. Vyčistite brúsnym papierom.
 4. Dezinfikujte strom antiseptikom, aby ste zabránili tvorbe plesňovej infekcie.
 5. Produce farby.

Brúsny pás môže nahradiť brúsny papier a šetriť tak čas a energiu.

Výhody dreveného rámu:

 • Nevyžaduje sa žiadna osobitná starostlivosť;
 • jednoduchá inštalácia do skleníka;
 • dokonale v harmónii s ostatnými budovami.

Sklenené inštalačné nuansy

Pri príprave zasklenia je potrebné vypočítať požadované rozmery, určiť štruktúru skla a počet vrstiev. Veľkosť sa vyberie v závislosti od veľkosti snímky. Všetko sa meria, zaznamenáva a vypočítava. Podľa štruktúry je najlepšie zvoliť okenné tabule, ktoré spôsobujú 90 percent slnečného žiarenia. Ak sa nenájdu žiadne, mali by sa na ich zatemnenie použiť lak, ale nepreháňajte ich, pretože v zime nie je žiaduce nadmerné stmievanie. Pokiaľ ide o vrstvy, môžu byť dve alebo jedna. Všetko záleží na materiálnej situácii majiteľa.

Výhody skleníkov v anglickom štýle

 • Vedie dobre slnečné svetlo;
 • umožňuje rast vysokých rastlín;
 • udržiava teplotné podmienky kedykoľvek v roku;
 • majú silný a odolný dizajn;
 • strecha nezachytáva sneh;
 • toleruje nepriaznivé poveternostné podmienky;
 • má dobrý vetrací systém;
 • nevyžadujú osobitnú starostlivosť;
 • krásny vzhľad.

Nevýhody zahŕňajú iba veľké peňažné investície do výstavby tejto štruktúry. Ale skúsení a kompetentní záhradníci chápu, že pre dobrú úrodu je kvalitný skleník hlavnou podmienkou.

Ak chcete začať podnikať v oblasti pestovania priemyselných plodín alebo iných rastlín, premýšľajte o víťaznej stavbe anglického skleníka. Táto konštrukcia chráni vaše rastliny pred akýmikoľvek prírodnými katastrofami a prispieva k ich rastu a vývoju. Nenechajte peniaze na svoje podnikanie.