Nápady

Skleníkový „snežienka“: vlastnosti a pravidlá inštalácie


Skleník „Snowdrop“ produkčnej spoločnosti BashAgroPlast má také opačné posudky od zákazníkov, že ľudia, ktorí si ho chcú kúpiť, sú stratení a nemôžu vyvodiť konečné závery. Aby sme rozptýlili pochybnosti, vymyslime si to sami.

Skleník alebo skleník: aký je rozdiel

Nie každý chápe základné rozdiely medzi týmito dvoma štruktúrami, takéto nedorozumenie vyvoláva chybné očakávania a v dôsledku toho sklamanie.

Aby ste tomu zabránili, je potrebné vedieť, aký je rozdiel:

 1. Výška. Skleník je konštrukcia, ktorej výška nepresahuje 130 cm, môže mať rôznu výšku, takže je vhodné, aby v nej niekto vstúpil.
 2. Vykurovanie. Ak áno, skleníky často využívajú ďalšie zdroje tepla, potom sa skleník zohrieva výlučne teplom, ktoré sa uvoľňuje biologicky a zo slnka.
 3. Dvere. Navrhujú akýkoľvek skleník, ale nie sú v skleníku. Pre prístup k rastlinám ju otvorte. To je možné vykonať zboku alebo zhora.

Skôr bol rám skleníkov pokrytý plastovými fóliami, ktorých životnosť nepresiahla jednu sezónu. Teraz sa tiež používa polyetylén, ale hustejší s dlhou prevádzkovou dobou.

Skleník sa vyrába tiež z bunkového polykarbonátu, napríklad Snowdrop. Recenzia, že je hrozný, emocionálne prehnaný, pretože vývoj jeho dizajnu vykonávali skúsení poľnohospodári. Priniesli sem svoje skúsenosti, ktoré pomáhajú záhradníkovi dosiahnuť zvýšenie výnosu, zatiaľ čo skleník je mobilný a kompaktný. Aby som bol spravodlivý, musím povedať, že v poslednom čase má skleník neutrálne hodnotenie s miernou dominanciou pozitív.

Čo sa stane a čo je zahrnuté do skleníka „Snežienka“

Skleník môže mať dizajn rôznych veľkostí a tvarov, môže byť vyrobený z filmu, polykarbonátu, skla, ktorý sa teraz používa zriedka, pretože inštalačné práce sú náročné, ako aj prevádzka. Existujú rozdiely v tvare a veľkosti: oblúk, mnohouholník od mini po maxi.

Z výberu poťahového materiálu sa líšia aj materiály pre rám. Drevo platí pre sklenené skleníky. Najčastejšie sa však na film a polykarbonát používajú kovové plastové rúrky.

„Snežienka“ má klenutú konštrukciu, kompletná súprava je kompletná, takže nebude potrebné kupovať žiadne podrobnosti na inštaláciu skleníka.

Pomocou priložených súčastí je ľahké si ho osadiť sami:

 • rámové oblúky vyrobené z pružného a odolného;
 • poťahové plátno;
 • svorky upevňujúce krycí materiál;
 • Nohy.

Rysy

 1. Dizajn skleníka je mobilný a kompaktný, čo by sa malo okamžite pripísať jeho bezpodmienečným výhodám. Klenutá štruktúra sa nielen ľahko inštaluje, ale je aj prenosná.
 2. Je vhodné skladovať na ďalšie použitie na jar. Na uskladnenie stačí zložiť do špeciálneho puzdra, ktoré zaberá málo miesta.
 3. Je tiež dôležité, aby sa krycí materiál pri maximálnom zaťažení mohol podľa výrobcu prevádzkovať päť rokov. Prax však ukázala, že maximálna prevádzková doba nepresahuje 3 roky, čo je tiež veľmi dobré pri tejto cene.
 4. Vďaka klenutému tvaru skleníka sa neboja ani silný vietor.

Mikroklíma, ktorá sa tvorí v skleníku, má vlhkosť 75%, ktorá zabraňuje infekčným chorobám rastlín a parazitov, ktoré ich konzumujú. To platí najmä o plesni, ktorá postihuje paradajky.

Ak nie ste spokojní so štandardnou veľkosťou skleníka (výška 0,8 metra a šírka 1,2 metra), môžete si vybrať neštandardný model až do 8 metrov s maximálnou výškou 1,3 metra.

Výber sedadla

 1. Vzhľadom na to, že dizajn je mobilný, dá sa nainštalovať kdekoľvek na vašej záhrade.
 2. Zároveň nezabúdame, že skleník potrebuje veľa svetla, takže si vyberte dobre osvetlené miesto. Ideálne je, ak bude slnko v tejto oblasti aktívne presne v prvej polovici dňa, aby sa skleník po celý deň dobre zahrieval.
 3. Nezabudnite na skutočnosť, že k nej musíte mať prístup zo všetkých strán, slobodne a bez problémov. Poľnohospodári odporúčajú umiestniť konce skleníka na juh alebo na sever. To vám umožní dosiahnuť maximálny výnos zo skleníka, pokiaľ ide o výnos.

Ako nainštalovať skleník

Zdá sa, že jednoduchý a mobilný dizajn by nemal spôsobovať problémy s inštaláciou. Existujú však aj takí, ktorí tento proces označujú za nepresvedčivé.

Ak sa chcete vyhnúť chybám, držte sa nasledujúceho poradia:

 • pripevniť nohy k oblúkom rámu;
 • prilepte rám k zemi;
 • skontrolovať silu vstupu nôh do zeme;
 • zhutnenie pôdy v blízkosti nôh;
 • prikryte krycou plachtou a pripevnite ju svorkami.

Nespokojnosť používateľa je najčastejšie spôsobená nestabilným vstupom nôh do zeme a v dôsledku toho slabosťou rámu. Aby ste tomu predišli, pred vložením nôh choďte naraziť pozdĺž obvodu budúceho skleníka a potom znova, ale s namontovanými nohami. Nalejte dno vodou, aby ste ešte viac zhutnili zem, a nemusíte sa obávať, že rám nebude pevne stáť.

Pracujeme správne!

Je nešťastné, ale častejšie ako nikto, nečíta pravidlá prevádzkovania skleníka. Čo vedie k problémom a negatívnym hodnoteniam. Najčastejšie časté odstraňovanie krycieho materiálu vedie k roztrhnutiu a poškodeniu a neprechádza ním spálené slnečné svetlo. Prečo to potom často spúšťať? Pomocou klipov môžete upraviť výšku plátna tak, aby sa v skleníku udržiavala požadovaná teplota. Po dokončení operácie musíte krycí list vyčistiť, osušiť a uložiť do obalu na uskladnenie.

Užitočné odporúčania skúsených záhradníkov:

 1. Plodiny, ktoré sa môžu navzájom opeľovať, by sa mali vysádzať v rôznych skleníkoch.
 2. V prípade uhoriek použite jeden skleník a v prípade paradajok iný, pretože potrebujú odlišné klimatické podmienky.
 3. Najlepšie je používať samoopelené odrody rastlín do skleníka.

Recenzia

Nikolay, 38 rokov, Eagle.

Sněženku používam už druhý rok. Ľahko sa dá povedať, materiál je odolný, ale už na konci druhej sezóny bol na niektorých miestach zdeformovaný. Ale myslím si, že ďalší rok je dosť. Už mu zdôvodnil peniaze, ktoré naň strávil.

Olga Alexandrovna, 59 rokov, Pskov.

V žiadnom prípade nemôžeme dať skleník, takže pre nás sa tento skleník stal darom boha. Manžel to zostavil sám bez problémov, ale niektoré nohy sa museli posilniť. Máme len nerovnú oblasť. Zhromaždili sme reďkovku, teraz čakáme na uhorky. Plátno je husté a rám. Susedi si tiež jeden objednali.

Ilona Nikiforovna, 47 rokov, Tambov.

Obyčajný skleník. Na ňom nie je nič zvláštne. Dobrá vec je, že nastavenie a ukladanie je veľmi výhodné. Všetko rastie ako v mojom starom skleníku potrubí a filmu. Kúpil som kvôli experimentu. Záver - v porovnaní s bežným skleníkom, ktorý robíte sami, nie je žiadny rozdiel.

Inštalácia skleníka "Snežienka"

Preskúmanie skleníkového snežienka