Otázky a odpovede

Prečo čerešne miznú z listov a krútia Kalina


Dobrý deň, povedzte mi, prosím, čerešne po transplantácii, vyliate koreňom a spracované z vošiek a listovcov. V ten istý deň vysypala listy.

Druhá fotografia - kalina, bola ošetrená voškami a červami, mala mnoho rokov, odrezávala choré listy, o týždeň neskôr boli listy opäť skrútené.

Tretia fotografia - hmyz.

Prosím, pomôžte!

Čerešňa a akýkoľvek strom by nemali byť vysadené takýmito listami ... bude ich to všetko hádzať ... Myslím, že ich odrežeme a čakáme na prijatie alebo nie. Spravidla ich vysádzajú skoro na jar alebo na jeseň a neustále bojujem s voškami o kalina ... Bolo mi odporučené postrekovať mydlom r-m. Zatiaľ nie. A hľadajte mravce v okolí ... chovajú vošky.

Čítal som, že v tejto situácii je potrebné vyrobiť tieniaci kryt z lepenky, neodstraňujte ho úplne

po spracovaní máme tiež škodcov, ktorí krútia listy, najmä ak dážď prešiel chemickým zložením nepriatelia neprestal dlho; vedel som, že sa to stalo alebo pomohlo, tu je tento recept. Vystrihnite tri veľké kríky lastovičky do vedra studenej vody.

Na našich stránkach môžete pestovať čokoľvek a kedykoľvek, pretože je veľmi vlhký. Čítal som radu starého profesionálneho záhradníka v jednej z komunít: ak vysadíte 2-3 roky staré sadenice, potom je potrebné pravidelné hojdanie. Potom existuje každá šanca, že to zakorení. A ja by som nebral listy. Lepšie je to vyhodiť sami, pretože rastlina potrebuje zelenú hmotu. Bojujem s voškami na kríkoch, namáčaním listov a vrcholov do mydlového roztoku.

V lete som zasadil (v júli) jablone s listami a všetko je v poriadku, ani si toho nevšimli.

tj tie listy, ktoré sú vošky, len v mydlovom roztoku a všetky? Aké mydlo? Commercial? Aké rozmery?

Kalina môže byť silnejšia ako akýkoľvek druh chymózy, napríklad Intavir

Áno. Rozpustil som jednoduchý prací prášok. Žiadne proporcie))) Rozhodol som sa, že to nebude horšie ako vošky z mydlového roztoku pre rastliny)))) Myslím si však, že mydlo na pranie bude ešte lepšie. Kedysi sme žili na Sibíri. A sused nám povedal, že pred nami žil v tomto dome biológ. Po umytí pod kríkmi umyla a naliala všetku vodu. Takže nikdy nebola na kríkoch.

S uzavretým koreňovým systémom, to znamená, že v nádobe môžete zasadiť aspoň celé leto, vysadili čerešne pred dvoma týždňami, cítia sa dobre, včera vysadili jabloň.

zaujímavé, skúste