Tipy

Charakteristika odrôd ruže Leonardo da Vinci a Leonardo da Vinci červená


Odrody „Leonardo da Vinci“ a „Leonardo da Vinci červené“, ktorých opisy nenechajú ľahostajné aj tých najnáročnejších znalcov tejto dekoratívnej kultúry, si zaslúžia patriť do kategórie bez problémov a hojne rozkvitnutých ruží, ktoré sú medzi domácimi kvetinármi ruží veľmi populárne.

Opis odrody "Leonardo da Vinci"

Floribunda "Leonardo da Vinci" z Meillandu bola uvedená na trh v roku 1993, ale medzi amatérskymi záhradníkmi v rôznych krajinách sa dodnes teší neuveriteľnej obľube. Táto vynikajúca a veľmi žiadaná odroda sa vyznačuje bohatými ružovými bohatými dvojitými kvetmi, ktoré vynikajú dobre na pozadí hojných a kožovitých listov jasne zelenej farby.

Kríky vzpriameného typu, veľmi kompaktné. Kvitnutie je hojné a veľmi dlhé., Rastlina sa nebojí dažďov a kvety nestrácajú jasné a šťavnaté zafarbenie ani pri dlhodobom vystavení priamemu slnečnému žiareniu.

Opis odrody "Leonardo da Vinci red"

Meillandská francúzska floribunda s názvom „Červený Leonardo da Vinci“ bola získaná výberom v roku 2003. Táto odroda je priaznivo porovnateľná s ostatnými odrodami tejto skupiny veľmi atraktívnymi, tmavočervenými škvrnami, ružami tvarovanými, stredne veľkými, husto zdvojenými kvetmi zozbieranými v malých kefách. Rose "Leonardo da Vinci red" má väčšiu výdrž, rovnako ako hojné kvitnutia.

Charakteristickým znakom je zvýšená odolnosť kvetov voči zrážkam a mierna aróma. Odrodová dôstojnosť môže zahŕňať aj vytváranie silných kríkov, ktoré nie sú vyššie ako meter vysoké, s veľkým počtom výhonkov, ktoré sú zakončené niekoľkými sviežimi kvetenstvami.

Roses of Leonardo da Vinci: Popis

Fotogaléria

Pestovateľské odporúčania

Všetky odrody floribunda sa získali hybridizáciou čajových hybridov a odrôd polyanthus, a preto potrebujú nasledujúce opatrovateľské opatrenia v rôznych fázach rastu a vývoja:

  • pri výsadbe ružového sadenice v stálom mieste očkovania je potrebné prehĺbiť asi 3 - 4 cm, čo vám umožní získať najviac dekoratívnu a najzdravšiu rastúcu kvetinu;
  • výsadba sadeníc ruží sa odporúča mulčovať pilinami alebo hoblinami z dreva, ktoré šetria vlhkosť, znižujú potrebu buriny a zlepšujú ukazovatele kvality pôdy;
  • pozemok na pestovanie ruží by mal byť chránený pred severnými a nárazovými vetrami, ako aj pred povrchovým výskytom podzemných vôd;
  • na pravidelné omladenie ružových kríkov sa vyžaduje, aby sa rastliny na jeseň a na jar systematicky pestovali;

  • odrezávanie by sa malo vykonávať skoro na jar a môže byť stredné a silné, v závislosti od veku a stavu kríka;
  • pri pestovaní odrôd kvetov floribunda, ktoré sú bohaté na kvety, sa počas celej vegetačnej sezóny vyžaduje odstránenie suchých, tenkých a poškodených výhonkov, ktoré môžu výrazne zahusťovať výsadbu okrasnej kultúry;
  • na získanie sviežeho a jasného, ​​pokiaľ možno kvetu, pri kŕmení ruží by sa malo striedať používanie organických a minerálnych hnojív;
  • ako vysoko účinná organická látka sa odporúča používať vrchný obväz s humusom a kompostom;
  • za najlepšie minerálne hnojivá sa môžu považovať zlúčeniny s vysokým obsahom draslíka, močoviny a dusičnanu.

Napriek dostatočnej zimnej odolnosti sa odporúča, aby sa odrody floribunda pokryli počas zimného obdobia. Najprv je potrebné z ružových kríkov úplne odstrániť všetky lístie a kvetenstvo, ako aj zastrihnúť výhonky do výšky 35 cm. Odporúča sa používať suché lístie a smrekové konáre, na ktoré možno natiahnuť netkaný záhradný materiál.

Použitie suchého vzduchu je tiež dobrým výsledkom, ktorý umožňuje udržiavať optimálnu teplotu a vlhkosť až do jari.

Použitie v záhrade

Môžete zasadiť floribundu v malej vzdialenosti od seba, kvôli kompaktnosti puzdier. Pri skupinových výsadbách vyzerajú ruže týchto odrôd oveľa lepšie a veľkolepejšie ako pri samostatnej kultivácii. Výzdoba ružových hraníc a veľkých kvetinových záhrad, kde odrody "Red Leonardo da Vinci" a "LeonardodaVinci" celkom zaslúžia vedúce postavenie, vyzerá veľmi dobre. Svetlé a veľkolepé odrody floribund tiež dobre vyzerajú ako svetlé pozadie pre kvitnúce, zakrpatené jednoročné a trvalky.

Výsadba dekoratívnych sprievodných rastlín pre ruže je možná v ktoromkoľvek prvku záhradného dizajnu, ale v tomto prípade je veľmi dôležité vziať do úvahy požiadavky takýchto plodín na pôdu, vlhkosť a svetelné podmienky. Neodporúča sa používať rastliny s krátkymi odrodami rastlín "Red Leonardo da Vinci" a "LeonardodaVinci" so skrátenou dobou dekorácie.ako aj neskoré kvitnutia pivoniek, dahlia, astry alebo hľuzových odrôd begónie.

Je veľmi dôležité pozorovať vzdialenosti a zabrániť zhlukovaniu a zahusťovaniu výsadieb, ktoré často spôsobujú poškodenie rastlín patogénnou mikroflórou.

Recenzie kvetinárov

Recenzie odrôd "Leonardo da Vinci" a "Leonardo da Vinci red" sú najčastejšie pozitívne. Odrody boli vysoko ocenené vďaka úspešnej kombinácii nenáročnosti, vysokej dekoratívnosti, ako aj hojné a dlhotrvajúce kvitnutie. Najčastejšie tieto odrody používajú záhradníci ako pozadie pre rastliny s modrastým listovím.

Podľa krajinárov a skúsených pestovateľov budú hodnými spoločníckymi rastlinami pre odrody "Red Leonardo da Vinci" a "LeonardodaVinci" modré hostiteľské odrody a vysoko ozdobné obilniny, ako napríklad modrá sisleria, jahňatá na život a odroda elimus.

Ako zasadiť ruže

Pri pestovaní týchto odrôd floribundy v podmienkach záhradkárstva v domácnosti sa odporúča venovať osobitnú pozornosť vyváženým zavlažovacím opatreniam a včasnému vrchnému ošetreniu s plnohodnotnými formuláciami, od ktorých priamo závisí nielen kvalita kvetov, ale aj doba kvitnutia tejto ozdobnej kultúry.