Návrh

Použitie Trichopolum na ošetrenie paradajok a iných záhradných plodín


Blight, alebo pleseň, je jednou z najbežnejších chorôb nočných plodín, ako sú zemiaky, paradajky, paprika a baklažán. Rýchlo sa šíriaca choroba môže tiež spôsobiť obrovské škody na výsadbe ricínového oleja, pohánky a jahôd. Domáce záhradníci a záhradníci spolu s vysoko účinnými, ale skôr toxickými chemikáliami, široko používajú ľudové liečivá vrátane trichopolských liekov.

Zloženie liečiva

Trichopolum - pomerne dobre známy liekširoko používaný v medicíne kvôli prítomnosti aktívnej látky, ako je metronidazol. Pomocnými zložkami sú zemiakový škrob, želatína, škrobový sirup a stearát horečnatý.

Spolu s niektorými inými liekmi, Trichopolum alebo Trichopol, pomerne aktívne používaný v záhradníctve a záhradníctve, čo vám umožňuje účinne chrániť rastliny pred patogénnou mikroflórou. Hlavnou podmienkou pre efektívne využitie je dodržiavanie termínov a modelov spracovateľských závodov s týmto nástrojom.

Použitie trichopolu na paradajky

Ošetrenie paradajok v Trichopolise je v súčasnosti jedným z najúčinnejších a environmentálne bezpečnejších spôsobov, ako chrániť túto obľúbenú záhradnú plodinu v našej krajine pred plesňou. Paradajky Phytophthora alebo hnedá hniloba sú schopné zasiahnuť takmer všetky vzdušné časti záhradnej kultúry v relatívne krátkom čase.preto dosť často spôsobuje stratu viac ako 50% úrody. Prudké kolísanie teploty, ako aj studená rosa na jeseň a príliš silné výsadby kríkov rajčiakov môžu prispieť k rýchlemu rozšíreniu choroby.

Kríky z rajčiakov môžete spracovať s Trichopolom prakticky v ktoromkoľvek vegetačnom období pri dodržaní nasledujúcich pravidiel:

 • desať tabliet liečiva sa musí rozpustiť v 5 až 6 litroch teplej vody;
 • dobrým výsledkom je pridanie desiatich kvapiek brilantnej zelene bežnej lekárne do roztoku;
 • paradajkové kríky sa postriekajú výsledným roztokom v oblačnom, ale nie daždivom počasí;
 • najlepšie je postrekovať rastliny skoro ráno alebo po západe slnka;
 • frekvencia spracovania kríkov z rajčiakov roztokom založeným na trichopoly je približne trikrát mesačne;
 • Trichopolum možno nahradiť rozpočtovým analógom s názvom Metranidazol alebo Metronidazol, ktorý má rovnaký antibakteriálny účinok.

Ako ušetriť paradajky z plesne

Zastúpené sú aj trichopolské generiká:

 • "Batsimeksom";
 • "Clion";
 • "Merinalom-V";
 • "Metridom";
 • "Metrovitom";
 • "Trihoseptom";
 • "Efloranom".

Použitie na ošetrenie iných plodín

Farmaceutické výrobky na ochranu záhradných plodín stále častejšie využívajú domáci obyvatelia v dôsledku dostupnosti týchto liekov a ich relatívnej neškodnosti pre životné prostredie a ľudské telo.

Spravidla sa všetky roztoky na báze Trichopolum používajú na prevenciu porážky neskorej plesne a na získanie pracovného zloženia by ste sa mali sústrediť na koncentráciu jednej tablety Trichopolu alebo Metronidazolu na liter vody.

Nezabudnite na to Trichopolum patrí medzi dostatočne silné antibiotiká a má veľké množstvo kontraindikáciíZ tohto dôvodu sa neodporúča spracovávať záhradné plodiny vo fáze dozrievania ovocia.

Ako nahradiť jemnejšími prostriedkami

V súčasnosti sú veľmi žiadané ekologické rastlinné a bobuľové výrobky šetrné k životnému prostrediu, takže pestovatelia zeleniny a záhradníci stále viac uvažujú o nahradení silných chemikálií neškodnými prostriedkami. Okrem trichopolisu je možné bojovať proti fytoftore na osobnom alebo záhradnom pozemku s inými, pomerne účinnými a cenovo dostupnými metódami.

Názov metódyNástroje na vareniePravidlá uplatňovania
Kefír alebo srvátkový roztok500 ml kefíru alebo srvátky, rozrieďte pohárik Pepsi-Cola alebo Coca-Cola v vedre s teplou vodouPostrek sadeníc paradajok dvakrát pred výsadbou na trvalé miesto
Kefír alebo srvátka a teplá voda zmiešané v pomere 1: 1Týždenné spracovanie dospelých rajčiakov
Zloženie mliečneho jóduV vedre s vodou rozrieďte 1 liter kefírového alebo odstredeného mlieka a pridajte asi 20 - 25 kvapiek jódu.Striekanie leteckých častí ráno každé dva mesiace
Soľný roztok500 g jedlej soli sa zriedi v 5 litroch vody pri izbovej teploteOšetrite oblasti neskorej plesne, rovnako ako rozstrekujte paradajkové kríky
Infúzia hnojaŠtvrť kilogram hnoja dôkladne zrieďte v 6 l chránenej vody a nechajte pôsobiť 24 hodínSpracovanie dva týždne po výsadbe sadeníc a ďalšie postrekovanie o dva týždne neskôr
Hubová infúziaNa každý 100 g hubovej kaše rozomeleme akúkoľvek drevnú hubu a nalejeme vriacu vodu rýchlosťou 1 liter.Striekanie leteckých častí ráno každé dva mesiace
Jódový roztok5 ml 5% jódového liečiva sa zriedi v 5 litroch vody s izbovou teplotouStriekanie paradajkových kríkov dvakrát v intervaloch troch dní
Spracovanie kvasníc100 g pekárskych kvasiniek zrieďte v jednom vedre teplej vody a trvajte dve hodinyStriekanie leteckých častí paradajkového kríka niekoľkokrát za sezónu

Tipy a triky

Malo by sa pamätať na to, že dlhodobé spracovanie paradajok a iných záhradných plodín s rovnakým produktom môže spôsobiť závislosť od patogénnych mikroorganizmov a znížiť ochranný účinok. Je to z tohto dôvodu Skúsení záhradníci odporúčajú kombinovať ošetrenie Trichopolom s jednou aplikáciou chemikálií alebo striedať postrek s roztokom na báze Trichopolu s inými rovnako účinnými anti-laterálnymi činidlami.

Je potrebné dodržiavať základné opatrenia zamerané na zabránenie porážky záhradných rastlín patogénnou mikroflórou:

 • používať najstabilnejšie odrody a hybridné formy v záhradníctve a záhradníctve;
 • urobiť kompetentné spracovanie osiva a sadivového materiálu najúčinnejšími fungicídmi;
 • spĺňajú požiadavky na striedanie plodín;
 • používať metódu priestorovej izolácie medzi výsadbami ovplyvnenými neskorými plesňami záhradných plodín;
 • Neprekrmujte rastliny hnojivami;
 • zasadiť výsadbu tak, aby nedošlo k zahusťovaniu rastlín.

Trichopolum na paradajky

Ak profylaktické ošetrenie trichopolisom nepreukázalo správnu účinnosť, odporúča sa striekať chemickými fungicídmi vrátane zmesi Bordeaux, ako aj dobre známymi prípravkami „Ridomil“, „Khom“ alebo „síran meďnatý“.